З одного боку, навесні ми завершуємо більшість посівів та посадок культурних рослин. Та з іншого, у червні ще не час розслаблятися, адже роботи на ділянці вистачає. По-перше, деякі культури можна сіяти зараз і навіть протягом літа. Наприклад, зелень підсівати можна з інтервалами 10-14 днів, щоб потім безперервно збирати врожай. Також звільняються ділянки, де росли ранньостиглі культури, і їх можна заповнити чимось іншим або ж посіяти сидерати, щоб земля відновилася. По-друге, саджанці із закритою кореневою системою можна садити навіть влітку, тому у червні і для цього агрозаходу знайдеться час.

При цьому червень — це ще й період, коли ми вже збираємо врожай. Так, може дозріти рання картопля, господарі копають її, щоб посмакувати молодими бульбами. Також у червні дозріває полуниця, черешня, вишня, абрикоси тощо. Врожай варто забирати вчасно, щоб плоди не перезрівали. Їх можна їсти свіжими, а також готувати запаси на зиму: заморожувати, сушити, робити консервації.

У червні може стояти суха та спекотна погода, тому важливим завданням для садівників та городників є полив. Робити це краще вранці або ввечері, щоб волога не так швидко випаровувалася. Також поливати рослини варто, враховуючи їхню потребу у зволоженні, адже є культури, які більш вологолюбні і ті, яким поливи потрібні не так часто.

Продовжується захист рослин від шкідників. Так, головний ворог картоплі — колорадський жук. Якщо у попередньому місяці ви і проводили обробку, зараз, можливо, потрібні будуть ще, адже цей шкідник дуже небезпечний для пасльонових. Різноманітні види попелиць також шкодять плодовим, декоративним та іншим культурам. Потрібно вчасно виявити шкідника і провести обробки для захисту рослин. Одночасно із такими обробками можна захистити рослини і від хвороб. Борошниста роса, парша, плодова гниль — усі ці хвороби можуть знищити частину врожаю плодових. Томатам і картоплі потрібен захист від фітофторозу, гарбузовим — від борошнистої роси та пероноспорозу тощо.

Чимало завдань мають садівники та городники у цьому місяці. Запланувати все та підібрати найбільш вдалий день допоможе посівний місячний календар садівника та городника на червень 2024 року. Адже крім перерахованих вище робіт господарі займаються й іншими, не менш важливими справами. І під рукою у вас завжди буде приблизний план на цілий місяць.

1 червня

Місяць починається із не дуже родючого знака Овна. Зараз не найкращий час, щоб щось сіяти або садити. Також варто відкласти поливи рослин та внесення добрив, адже ці агрозаходи більше нашкодять, ніж принесуть користі.

Натомість можна збирати врожай. Дозрілі ягоди полуниці, зелень, листя салату чи редиску збирайте, аби посмакувати свіжими овочами та ягодами.

Покосіть газонну траву або траву для заготівлі сіна. Черешні та вишні слід захистити від птахів, адже вони полюбляють прилітати в сад і живитися ягодами цих культур. Невисоке молоде дерево накрийте спеціальною сіткою від птахів. Якщо ж дерево вже доросле й високе, можна повісити щось блискуче, щоб відлякувало птахів, наприклад, старі музичні чи диски з відео.

2 червня

Полуниця, яка віддає врожай або зовсім скоро почне плодоносити, потребує від нас уваги. Адже разом із ягодами ростуть і вуса полуниці. Якщо не збираєтеся розмножувати кущі, повністю видаляйте вуса, адже вони впливають на кількість врожаю.

Викопані цибулини квітів, які відцвіли навесні, просушіть та очистіть, а далі закладіть зберігатися до осені. Видаліть зайву поросль біля рослин, яка тягне на себе поживні речовини.

Також зараз можна провести обробку рослин для захисту від хвороб та шкідників. Так, для захисту від колорадського жука застосуйте комплект Ато Жук + Авангард Стимул. Це інсектицид для знищення широкого спектра шкідників (зокрема і колорадського жука), а також комплекс стимуляторів росту, який добре впливає на розвиток рослин. Або ж застосуйте інший комплект: Гудвін + Авангард Гроу Аміно. 

3 червня

Місяць, за посівним календарем городника і садівника на червень, переходить у родючий знак Тельця. Вважається, що зараз можна садити або сіяти абсолютно всі культури одно- та багаторічні. Рослини будуть нарощувати гарну кореневу систему, міцне стебло, будуть добре рости та бути стійкими до стресових умов вирощування.

Посійте насіння квітів на клумбі. Це можуть бути чорнобривці, волошки, мак, жоржини, матіола. Пересадіть на постійне місце розсаду квітів, якщо досі цього не зробили. Адже зараз уже критично низька температура рослинам не загрожує.

Можна нарешті поливати рослини, але не забувайте розпушувати ґрунт, щоб не утворювалася кірка. Пам’ятайте, що поливати краще зранку або ввечері, якщо очікуються високі температури вдень. А в похмурий прохолодний день можна поливати не лише у ранішні та вечірні години.

4 червня

Пересаджуйте розсаду квітів: ґрунтопокривні рослини, ампельні для прикрашання альтанки та паркану. Також посадіть або пересадіть живопліт. 

Посійте насіння броколі, редьки, томатів, моркви, цибулі. А із зелені — шпинат, руколу, кріп, петрушку. Як ми зазначали вже, зелень можна взагалі сіяти на спорожнілих грядках протягом літа, аби врожай отримувати безперервно.

Покосіть газонну траву. Але не забувайте, що якщо обробляли газон препаратами, потрібно зачекати кілька діб і лише потім косити. Також можна за потреби обрізати кімнатні рослини, винести їх на свіже повітря в теплий сезон, замінити субстрат у горщиках. Викопайте цибулини квітів, які закладаєте на зберігання до осені. Та перед тим огляньте, чи не пошкоджені вони та чи немає уражень хворобами.

5 червня

Згідно з календарем садівника та городника на червень Місяць у знаку Близнюки. Він вважається менш родючим, ніж попередній, та все ж деякі культури можна посадити. Наприклад, посіяти в’юнкі культури: горох, квасолю, дині. А ще це вдалий час для ампельних та в’юнких квітів. Пересадіть космею, іпомею та інші квіти, що в’ються, для прикрашання альтанок, парканів чи стіни будинку.

Прополіть або просапайте грядки, видаливши бур’яни і розпушивши ґрунт. Також грядки можна замульчувати, аби волога швидко не випаровувалася. Особливо мульчування полюбляють вологолюбні культури. А ще мульча пригнічує ріст бур’янів.

6 червня

Новий Місяць — період, коли рослинам краще відпочити. Вони стають чутливими до механічних ушкоджень, тому ті, що вже ростуть на ділянці, не варто зачіпати. А ще це не найкращий період, щоб сіяти або садити нові культурні рослини. Тому радимо перепочити день, щоб набратися сил для подальшої роботи. Цей час можна присвятити дому та сім’ї.

Якщо ж вам не сидиться дома і хочеться щось робити, можна зайнятися ділянками, де не ростуть культурні рослини. Якщо там вегетують багаторічні бур’яни, обробіть ділянку гербіцидом Антибур’ян. Він знищує близько 300 видів бур’янів. Також ним можна обробляти міжряддя виноградників та плодових насаджень. Однак будьте обережні, щоб препарат не потрапляв на культурні рослини. Якщо плануєте щось ще сіяти цього року на цій ділянці, після через два тижні перекопайте її і готуйте під посіви культур.

7 червня

Місяць досі у знаку Близнюки, тому радимо знову зайнятися посівами культур, які мають в’юнке стебло. Посійте або пересадіть розсаду ампельних квітів або тих, які мають обплести паркан чи альтанку. А ще сійте дині, горох та квасолю.

Видаліть вуса полуниці, адже ті забирають на себе поживні речовини і не дають нормально формуватися ягодам. Якщо не плануєте розмножувати вусами полуницю, їх можна видалити повністю. Виріжте зайву поросль кущів та дерев, адже вони забирають на себе поживні речовини із ґрунту.

Зібраний врожай черешні, полуниці чи інших культур можна консервувати, сушити, заморожувати чи ще якось переробляти на зиму. Однак пам’ятайте, що поливи досі не рекомендовані.

8 червня

Оскільки за посівним місячним календарем городника й садівника на червень Місяць переходить у Рака, настають знову сприятливі дні, щоб закласти на ділянці нові рослини. Вважається, що такі рослини хоч і будуть спершу повільно рости, все ж вони сформують щедрий та смачний врожай. А плоди матимуть гарно виражений смак та аромат.

Посійте насіння огірків, кабачків, капусти у відкритий ґрунт. Обирайте сорти та гібриди, які підходять для вашого регіону і встигнуть віддати врожай за сезон.  Із квітів посійте однорічну гвоздику, календулу, чорнобривці. А із багаторічних квіткових — турецьку гвоздику, маргаритку, наперстянку.

Можна і потрібно поливати рослини, особливо якщо погода спекотна і давно не було опадів. Але при цьому враховуйте потребу рослин і зволоженні та поливайте їх зранку чи ввечері, щоб волога не випарувалася швидко.

9 червня

Корисними будуть підживлення рослин. Адже поживні речовини потрібні їм не лише навесні та восени. Протягом сезону можна підкорегувати нестачу елементів живлення. А зробити це можна за допомогою позакореневого підживлення. Для цього застосуйте добриво-антистресант Авангард Гроу Аміно, яке підходить для різних сільськогосподарських культур. Воно допомагає рослинам пережити стреси або ж швидко їх усуне, якщо такі вже є. Стресовими умовами влітку для рослин можуть бути високі температури повітря і тривалий період засухи. Це добриво можна додавати до обробок іншими препаратами.

Також можна внести і добрива під корінь. Чергуйте органіку та мінеральні добрива, підживлюйте ділянки, де зібрали врожай і плануєте ще щось посіяти. Закладіть органіку в компостну яму.

10 червня

Місяць переходить у знак Лева, що вважається взагалі не родючим. Небажані зараз посіви та посадки культур, з яких хотілося б зібрати врожай, адже він не буде таким, як хотілося б. Також невдалий час, аби поливати рослини та вносити добрива — ці агрозаходи можуть навіть завдати шкоди.

Однак якщо маєте саджанці декоративних дерев або чагарників із закритою кореневою системою, можна їх посадити. Посадіть квітучі кущі, якими хотіли б прикрасити сад або створити живопліт. Також влітку садять і хвойні декоративники. Саджанці із закритою кореневою системою швидше приживаються на новому місці і продовжують зростання. А ще такі рослини швидко адаптуються до умов вирощування. Для захисту таких декоративних рослин можна обрати готовий комплекс для захисту від хвороб та шкідників GreenBox. Такий комплекс розрахований для захисту 5 хвойних, 2-3 листяних дерева та 5 листяних кущів.

11 червня

Вдалий період, щоб збирати врожай. Так, залежно від регіону зараз можна збирати ягоди черешні та полуниці, зрізати зелень. А якщо маєте теплицю, то і збирати врожай огірків.

Під знаком Лева також можна проводити обробки засобами захисту.  Дуже шкодить у цей період картоплі колорадський жук. І личинки, і дорослі особини пошкоджують листкові пластини, що негативно впливає на розвиток культури. Можна залишитися без врожаю, якщо нічого не робити.

Обробіть посадки картоплі комплектом Гудвін + Авангард Гроу Аміно. Комплект складається з інсектициду контактно-системної дії та антистресанта для позакореневого підживлення культур. На картоплі обробку можна проводити не лише проти колорадського жука, а й попелиці, совок, трипсів. Замість цього комплекту можна також застосувати Ато Жук + Авангард Стимул. 

12 червня

За посівним календарем садівника та городника на червень 2024 року Місяць переходить у знак Діви. Він також вважається не дуже родючим, однак вдалим для вирощування квітів. Тому можна посіяти насіння чорнобривців, настурції, волошки тощо.

Багаторічні квіти варто розсадити, якщо сильно розрослися. Знайдіть їм захищену від вітру ділянку, враховуйте при цьому потреби рослин в освітленні.

Якщо ще маєте в домі розсаду, її можна пересадити на грядку. Продовжуйте звичний догляд за сходами: прорідіть їх, підгорніть, розпуште землю у міжрядді.

Винесіть на свіже повітря рослини, які ростуть у горщиках. За їх допомогою можна створити контейнерний сад, який стане унікальною особливістю вашої ділянки.

13 червня

Корисними зараз будуть підживлення рослин мінеральними або органічними добривами. У червні на яблуні чи груші розвиваються і формуються плоди, тому їм потрібне збалансоване комплексне підживлення. Перед тим, як внести добрива, ґрунт навколо дерев рясно полийте, щоб добрива проникли якомога глибше. Якщо напередодні були рясні дощі, полив не потрібен.

Підживити можна також троянди та інші декоративні чагарники. На тих кущах, де відцвіли квіти, зріжте такі бутони, щоб вони не забирали на себе поживні речовини, а також для більшої декоративності рослини.

Обріжте вуса полуниці, якщо у планах немає розмножувати кущі таким способом. Видаліть сухі або пошкоджені гілки дерев.

14 червня

Місяць досі у Діві, тому можна займатися тими ж справами, що і два останні дні. А також провести обробки від хвороб та шкідників.

Фітофтороз — одна з найбільш небезпечних хвороб, яка уражує картоплю, томати, перець, інші пасльонові. Спочатку на нижніх листках з’являються бурі розпливчасті плями невеликого розміру. Вони швидко збільшуються та поступово охоплюють всю листкову пластину. Таке листя  в’яне, чорніє, засихає, а за підвищеної вологості – гниє. Уражуються також черешки, стебла, плоди і бульби. Для захисту рослин проведіть обробку фунгіцидом Тройсет. Для цього візьміть 20-25 г препарату на 3-5 л води на 1 сотку. Обробку можна проводити не лише, коли помітили ознаки хвороби, а й профілактично.

15 червня

Тепер Місяць у Терезах. Цей знак вважається досить родючим, адже рослини дають непоганий врожай смачних плодів, які ще й можуть довгий час зберігатися. Також із таких плодів можна буде зібрати якісне насіння. Самі ж рослини, згідно зі посівним календарем, будуть стійкі до хвороб та стресів.

Посійте насіння зелені, огірків, саджайте декоративні культури для прикрашання присадибної ділянки. Це можуть бути квіти, ґрунтопокривні рослини, чагарники, дерева.

Корисними будуть поливи культурних рослин. Не забувайте робити це не в пікові години, а зранку або ввечері. Також воду краще використовувати не дуже холодну, відстояну і лити її під корінь. Після поливу можна розпушити ґрунт, щоб не утворювалася кірка на поверхні.

16 червня

Зараз сприятливий час, щоб пересаджувати рослини, оскільки коріння буде добре приживатися після процедури. Тому якщо планували пересадити будь-які рослини, робіть це сьогодні.

Також добре б підгодувати рослини. Щоб ваш газон та декоративні квітучі культури мали гарний вигляд і тішили око, їм потрібне підживлення. Застосуйте добриво Авангард NPK+M/E Квіти, трави. Підживлення проводять через 2-3 дні після скошування газонної трави раз на 10-14 днів протягом вегетації. Також можна застосувати добрива Авангард і для інших культур: винограду, плодових, овочевих.Добрива забезпечують рослини необхідними елементами мінерального живлення в період вегетації.

17 червня

Місяць переходить у дуже родючий знак Скорпіона. І хоча у другій половині червня посівів не так багато, все ж якщо і планували щось сіяти або садити, можна робити це зараз. Насіння буде швидко сходити, рости та нарощувати кореневу систему. Також вони даватимуть щедрий врожай смачних та ароматних плодів. А ще таких плодів можна буде зібрати високої якості насіння.

Можна посіяти ароматну зелень: кріп, петрушку, базилік, розмарин, щавель тощо. Обирайте для культур добре освітлене та тихе місце. Але не забувайте про сівозміну та сусідство.

Не можна зараз викопувати картоплю, бо бульби матимуть неприємний смак. Також не варто обрізати рослини, оскільки рани можуть довгий час гоїтися.

18 червня

Чимало роботи на городі, адже все росте: овочі, зелень. А з ними і бур’яни. Тому варто видалити бур’яни, розпушити міжряддя, прорідити густі сходи.

Можна посіяти лікарські трави, закласти органічні відходи на компост, покосити газон, якщо хочете, щоб трава росла повільно. Тільки не забувайте, що одразу після обробок косити траву не можна, треба зачекати кілька днів. При цьому обрізати інші рослини не варто, якщо хочете видалити сухі чи пошкоджені частини.

Якщо помітили, що культурним рослинам не вистачає елементів живлення, варто одразу ж компенсувати цей дефіцит. Використати можна як органіку, так і мінеральні добрива, вносити під корінь чи по листу.

19 червня

Оскільки за посівним місячним календарем садівника та городника на червень Місяць досі у Скорпіоні, продовжуйте активні роботи на ділянці. Можна посіяти скоростиглі сорти цвітної капусти, кольрабі, дайкон, шпинат, цибулю-шніт, щавель.

На користь підуть різноманітні підживлення. Так, добриво Авангард NPK + M/E Виноград містить у збалансованому співвідношенні елементи живлення для позакореневого підживлення винограду. Таким чином ваші рослини будуть не лише забезпечені необхідними елементами мінерального живлення. Добриво підвищує стійкість до стресів, несприятливих погодних умов, поліпшує цвітіння та плодоношення.

Поливайте рослини, особливо якщо стоїть посушлива спекотна погода. Нестача вологи негативно позначиться на зростанні культурних рослин. Особливо тих, які мають високі потреби у волозі.

20 червня

Тепер Місяць переходить у знак Стрільця. Тому садівникам та городникам краще відкласти більшість посівів або ж посадок. Однак ростимуть швидкорослі культури. Тому зелень можна сіяти. Інші ж культури не зможуть сформувати гарний та рясний врожай плодів.

В період росту ягід винограду можуть загрожувати кліщі. Шкідники висмоктують клітинний сік із листя. При сильному пошкодженні пагони повільніше розвиваються, міжвузля вкорочуються, знижується вміст цукрів у ягодах. Для захисту винограду обробіть рослини препаратом Ескаліп або Антикліщ Про. Ці інсектициди захищають від кліщів також плодові, овочеві, декоративні рослини. Обробку потрібно провести, якщо помітили шкідників на рослинах.

21 червня

Прорідіть густі сходи, видаліть зайву поросль біля чагарників та дерев, щоб вони не забирали на себе поживні речовини із землі. Видаліть бур’яни та розпуште землю між грядками, на клумбі, у пристовбурних колах.

Якщо на ділянці ростуть туї чи інші декоративні хвойні, займіться формуванням крони. Це може бути звичайне підстригання або топіарна стрижка, коли хочеться створити незвичну форму рослин.

Не найкращий час, щоб поливати рослини, тому цей агрозахід поки відкладіть. Підгорніть картоплю та інші культури. Які цього потребують. Проведіть обробки від хвороб та шкідників. Так, для захисту картоплі від фітофторозу та альтернаріозу можна застосувати Тройсет із розрахунку 20-25 г на 3-5 л води на 1 сотку.

22 червня

Повний Місяць — час, коли не варто садити або сіяти нові культурні рослини на ділянці. Також не варто проводити основні агрозаходи, адже рослини стають досить чутливі, їх легко пошкодити. Тому можна перепочити день, аби завтра прейти знову до більш активних занять.

Займіться тими грядками, де зібрали врожай. Якщо вони заросли бур’янами, можна провести обробку гербіцидом Антибур’ян. Він знищує такі бур’яни як осот, пирій, берізка, портулак (загалом понад 300 видів). Обробку краще проводити на початкових етапах росту бур’янів. Через два тижні цю ділянку перекопаєте і підготуєте до нових посівів. Під час обробки уникайте потрапляння препарату на культурні рослини.

23 червня

Козеріг, за календарем городника і садівника на червень 2024 року, вважається досить родючим знаком. Рослини формуватимуть гарне стебло та кореневу систему, будуть досить стійкі до перепадів температур та хвороб.

У червні ще можна сіяти чорнобривці, календулу, космею, адже вони досить швидко ростуть. А з багаторічних квітів можна обрати турецьку гвоздику, наперстянку, маргаритку.

Поливати рослини вже можна, однак після цього треба з обережністю розпушувати землю, щоб не зашкодити корінню. Також можна посадити саджанці багаторічних дерев і чагарників. Добре будуть рости і декоративні, і плодові культури. Але влітку обирайте саджанці лише із закритою кореневою системою.

24 червня

Водолій — знак неродючий. Вважається, що якщо посіяти насіння культур зараз, воно буде погано сходити. А те, що навіть зійде, не дасть гарного врожаю. Тому ті культури, які би мали віддавати плоди, краще поки не сіяти та не садити. А ще варто відкласти поливи рослин та їхнє підживлення.

Морква, як і інші культури рослини, може уражуватися хворобами. Наприклад, борошнистою росою та альтернаріозом. Для захисту врожаю моркви можна застосувати фунгіцид Тройсет. Його потрібно взяти 20-25 г на 5 л води. Препарат містить три діючі речовини, має тривалий період захисної дії. 

25 червня

Під знаком Водолія не рекомендується закладати нові культури, а от збирати врожай можна. Особливо зараз віддають врожай ягідники. Із плодів можна варити компоти, готувати десерти чи просто їсти свіжими. Та й запаси на зиму вже можна готувати: варення, соки, джеми тощо.

Також можна копати картоплю, якщо дозріли ранні сорти. Грядки після картоплі можна перекопати, видалити рослинні рештки і засіяти у більш сприятливий день сидератами для того, аби земля трохи відпочила.

Так само не варто поливати рослини і вносити добрива.

26 червня

Риби вважаються одним із найбільш сприятливих знаків для посівів згідно з місячним посівним календарем городника і садівника на червень 2024. Рослини формують міцне стебло та корінь, а також смачні плоди.

Якщо у вашому регіоні досить тепло, щоб виростити картоплю двічі за сезон, зараз можна посадити бульби. Також можна пересаджувати рослини, наприклад, розсадити багаторічники. Важливо під час пересаджування підготувати велику посадкову яму, вдвічі більшу, ніж земляна грудка біля коренів. Також не забудьте полити посадкову яму до та після пересаджування.

Поливати рослини вже можна, але так, щоб не було застою води. Вносити добрива також потрібно лише згідно з інструкцією і не перегодовувати рослини.

27 червня

Продовжуйте виконувати ті ж роботи, що і вчора, оскільки Місяць у Рибах. Можна не лише посіяти насіння зелені чи квітів, а й садити саджанці плодових дерев та чагарників, декоративні хвойні культури.

Проведіть підживлення рослин, якщо помітили у них дефіцит елементів живлення. Використати можна як органіку, так і мінеральні добрива, вносити під корінь чи по листу. Однак такі підживлення повинні бути в міру, тому строго дотримуйтеся інструкції виробника. Це ж стосується і поливу — він повинен бути помірний. А ще не забувайте, що у спеку поливати не варто, краще робити це у ранішні або вечірні години.

28 червня

Місяць знову в Овні, а це означає, що краще збирати врожай, ніж садити нові рослини. Насіння, якщо посіяти його зараз, може швидко зійти. Однак потім рослини будуть слабкі і врожай дадуть також не найкращий.

Що ще не рекомендується робити, так це вносити добрива та поливати рослини, оскільки зараз це може більше нашкодити.

Збирайте врожай ягідних культур, плодових та овочів, які дозріли. Наприклад, із раннього врожаю огірків можна робити свіжі літні салати, а можна готувати консервацію, засолювати огірки тощо. Так само з абрикос чи персиків можна готувати смачні десерти або робити заготовки на зиму.

29 червня

Покосіть газонну траву, щоб вона не так швидко відростала. А якщо робили це кілька днів тому, зараз можна провести обробки від ґрунтових шкідників. Адже личинки хрущів, дротяники загрожують не лише плодовим чи овочевим. Газон такі шкідники також можуть зіпсувати. Застосуйте препарат Антихрущ. Візьміть 10-15 мл препарату на 5 л води і пролийте ґрунт. Застосувати цей препарат можна і для захисту троянд, хвойних і листяних декоративних рослин, якщо їм шкодять ґрунтові шкідники. Цей препарат разом із іншими інсектицидами, а також гербіцидами та фунгіцидами є у комплексі для захисту газону і квітів GreenBox. 

Прорідіть дуже густі сходи, підгорніть картоплю, видаліть бур’яни у міжрядді.

30 червня

Оскільки за посівним календарем городника і садівника на червень Місяць досі в Овні, можна займатися тими ж справами, що і два останні дні. Також можна приділити час грядкам, де зібрали врожай.

Їх варто перекопати, видалити і винести за межі городу рослинні рештки, розрівняти землю. У більш сприятливий день тут можна буде посіяти щось знову. Наприклад, у другій половині літа сіють пекінську капусту, редьку дайкон, редиску тощо.

Для захисту капусти від основних шкідників та хвороб варто провести обробки засобами захисту (з урахуванням термінів очікування). Так, обробіть рослини препаратами Гудвін, 1.5-2.5 мл та Тройсет, 20-25 г, додавши таку норму препарату на 3-5 л води. Таким робочим розчином можна обприскати 1 сотку посадок.