У червні для городників та дачників настає гаряча у всіх сенсах пора. По-перше, все більше сонячних і теплих днів, по-друге, багато рослин вже підросли, тому потребують догляду. Більше того, у червні вже можна збирати перший урожай скоростиглих культур, а на їхньому місці — висаджувати інші.

У перший літній місяць розвиваються плодові та ягідні рослини. Безпосередньо від якості та своєчасності догляду за ними залежить формування плодів та стан рослин в цілому. Один із головних заходів щодо догляду за плодовими — обприскування засобами, які захистять майбутній урожай від шкідників та грибка. Не обійтися у червні й без підживлення дерев. Для цього використовують як органічні добрива, так і мінеральні. Оскільки на початку літа на території України вже досить спекотно, не варто забувати і про полив. Кожна плодова культура має потреби у волозі, але від регулярності поливів (особливо якщо дощів мало) теж залежить розвиток рослин.

На городі головне завдання — догляд за рослинами, посадженими раніше. Прополка грядок та розпушування міжрядь залишаються важливими завданнями городника. Сходи картоплі потрібно підгорнути, прополоти, а при появі слідів проживання колорадського жука — обробити рослини засобами захисту. У північних областях на початку літа ще висаджують розсаду пізніх сортів капусти, томату, патисонів.

У червні вже можна збирати врожай салату, щавлю, редиски. Якщо погода тому сприяла, вже наливаються плоди черешні та полуниці. А у південних регіонах вдається отримати врожай ранньої картоплі. На місці салату, редиски та картоплі можна посадити інші культури, які встигнуть дозріти до осінніх холодів.

Роботи у дачників багато, іноді її так багато, що можна упустити щось важливе. Розподілити всі роботи на городі та в саду допоможе місячний посівний календар на червень 2022 року. Залежно від фази Місяця та знаку Зодіаку, в якому він знаходиться, Місяць впливає на земні природні процеси. Так, під час Повного або Нового Місяця рослини особливо чутливі, тому в такі дні краще утриматися від робіт на ділянці. Звичайно, користуватися підказками календаря чи ні — справа кожного. Перелік робіт у місячному календарі має рекомендаційний характер. Але багато дачників довгі роки висаджують і доглядають за рослинами саме за місячним календарем.

1 червня

Місяць зараз росте і перебуває у знаку Рака. Згідно з календарем городника на червень, зараз можна висаджувати практично будь-які рослини — вони будуть рости здоровими, з міцним корінням. І хоча сходи з'являються повільно, плоди порадують насиченим смаком та соковитістю. Висаджувати або пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт можна таких культур як томат, патисони, пекінська капуста, кабачки, білокачанна капуста. Також посійте шпинат, щавель та крес–салат.

Укоріняйте або пересаджуйте кімнатні рослини, а на клумбі висадіть розсаду бордюрних рослин. Посійте на розсаду або посадіть багаторічні квіти.

Рослини, які ростуть на ділянці, можна поливати з подальшим розпушуванням ґрунту. Внесіть під дерева органічні добрива. Для цього досвідчені садівники використовують розчин коров'яку, який перебродив (1:10) або курячого посліду (1:20). Вносити добрива слід із розрахунку 10 л на 1 м.кв. Після внесення підживлення можна полити дерева.

Небажано зараз обробляти рослини хімпрепаратами, а також викопувати бульбоплоди та коренеплоди, оскільки вони будуть дуже водянистими.

2 червня

Займайтеся тими ж роботами, що й днем ​​раніше. Все, що посієте чи посадите зараз — дасть смачний та рясний урожай. Рослини будуть повноцінно розвиватися, нарощувати хорошу кореневу систему, тому садіть все, що хочете бачити на ділянці: від зелені до багаторічних рослин.

У червні можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду томату та проводити пасинкування. Також пересадіть розсаду баклажанів, солодкого та гострого перцю. У червні також можна висівати насіння огірків у теплиці, щоб одержати осінній урожай. Пересадіть у відкритий ґрунт броколі та цвітну капусту, розсаду білокачанної та червонокачанної, посійте насіння пекінської капусти.

У саду проведіть щеплення та окулірування плодових, підживіть їх мінеральними або органічними добривами.

3 червня

Посадкові дні у червні продовжуються, тому висівайте насіння на розсаду або у відкритий ґрунт. А ту розсаду, яка виросла, пересадіть на постійне місце. Проведіть укорінення, пересадку та обрізку кімнатних рослин, посадіть на клумбі однорічники та багаторічники.

Початок літа — це період ягідних культур. У червні посадіть саджанці малини та ожини. Вкореніть живці ягідних чагарників: смородини, аґрусу, лохини. Збирайте врожай ранньої суниці садової, а також скоростиглих культур: салату, редиски. На місці цих культур можна висадити нові, лише дотримуйтесь правила сівозміни.

Усе ще небажані обробки препаратами для захисту, зате можна підгодувати рослини, полити їх, а потім розпушити ґрунт.

4 червня

Коли Місяць переходить у знак Лева — це означає, що дачнику можна трохи відпочити. Справа в тому, що він зовсім не підходить для посадок більшості культур. Якщо не хочете, щоб рослини вийшли слабкими, а врожай — низьким, краще поки що відмовитися від посівів та посадок.

Зараз можна зрізати квіти для букетів — так вони довше простоять у вазі та порадують око. Видаліть непотрібні пагони рослин, займіться формуванням крони. Цибулини та бульби квітів, які перецвіли, можна викопати.

Як виняток, можна посадити дерева і чагарники, які не призначені для збору плодів, а як прикраса ландшафту. Також зараз відповідний період обробити рослини проти грибка та хвороб. Найкраща боротьба — це профілактика, тому на ділянці (не тільки на городі, а й біля паркану або дороги) регулярно видаляйте бур'яни. Відомо, що бур'яни — розсадник хвороботворних бактерій, місце для накопичення спор грибка та шкідників. Також один із способів захисту — регулярний полив та розпушування. На жаль, найчастіше звичайної профілактики недостатньо. Тому потрібно вдаватися до засобів захисту, які точно знищать патогени та збережуть ваш урожай.

5 червня

Усе ще небажані посадки рослин — вони виходять слабкими та погано зав'язують плоди. Тому можна зайнятися рослинами, які вже є на ділянці. Прорідіть занадто густі сходи, видаліть бур'яни та розпушіть ґрунт між рядами. Продовжуйте обробку від грибка та шкідників. Можна видалити непотрібні вуса суниці, зробити санітарну обрізку саду.

На клумбі прополіть і розпушіть ґрунт. Зрізання квітів буде вдалим — вони можуть транспортуватися на далекі відстані та зберегти товарний вигляд, а у вазі довго стоятимуть свіжими.

Поливати рослини і вносити під них підживлення поки що не варто. Це стосується і посадки чагарників або дерев — висаджуйте лише ті, з яких не плануєте збирати врожай.

6 червня

Перехід Місяця в Діву означає, що за місячним календарем городника на червень ще не всі культури можна знову висаджувати. Це підходящий період для роботи у квітнику: посійте однорічні або багаторічні квіткові культури, також інші декоративні квітучі рослини. Якщо посадити зараз овочі, вони дадуть не найбагатший урожай, а плоди будуть недостатньо соковиті, з невираженим смаком і запахом.

Крім квітів, допускаються також посадки повзучих і в’юнких, наприклад, проведіть укорінення вусів суниці. Розсаду, що підросла, можна пікірувати або пересадити на грядку.

Підживлення овочевих, плодових культур, квітів теж підуть на користь. Підживлення слід проводити залежно від родючості ґрунту та стану рослин. Це ж стосується і поливу. Так, баклажани поливати потрібно рясно раз на тиждень, щоб ґрунт глибоко просочився. Регулярно поливати потрібно і томати із розрахунку 1 л води на одну рослину. Не забувайте і про вологолюбні огірки — поливайте рослини вранці або ввечері.

7 червня

Усе ще не варто висаджувати овочі, а також замочувати посівний матеріал. Тому займіться рослинами на ділянці, адже влітку й іншої роботи вистачає. Потрібно прополоти грядки, видаливши бур'яни (досвідчені городники вважають, що видаляти повністю всі бур'яни теж шкідливо, як і не видаляти їх зовсім). Але не забувайте, що запущений город з великою кількістю бур'янів ризикує швидше заразитися грибком.

Розпушування та підгортання, а також проріджування густих сходів — підходяще заняття на сьогодні. Викопайте цибулинні квіти, що відцвіли. Обробіть рослини препаратами для захисту. Так, наприклад, для захисту плодових насаджень, зокрема яблунь та слив, можна використовувати інсектицид Фас. Він ефективний проти листовійки, довгоносиків, плодожерки та інших шкідників плодових культур. Обробки проводять у разі виявлення шкідників.

8 червня

Оскільки влітку збудники хвороб розвиваються найактивніше, потрібно уважно стежити за рослинами, щоб не прогаяти початок їхнього розвитку. Вологість повітря, перепади температур, рясні дощі — все це сприяє розвитку грибкових хвороб. Впоратися з ними допоможуть фунгіциди, обробку якими можна проводити у Діві. Оскільки висаджувати нові рослини поки не рекомендується, варто подбати про ті, що вже ростуть на ділянці.

Так, для захисту квітника та газонних трав можна використовувати препарат Фундазим. Квіти та газонну траву препарат захистить від борошнистої роси, а цибулинні квіти — від цибулинної гнилі. Для захисту томату від фітофторозу, а винограду від мілдью при перших симптомах хвороб варто використовувати препарат Тройсет.

Продовжуйте й інший догляд за рослинами: проріджуйте сходи, розпушуйте ґрунт, видаляйте бур'яни.

9 червня

Терези — більш родючий знак, ніж попередній. Якщо посадити рослини зараз, урожай вийде смачний, з насиченим ароматом, довго зберігатиметься. Самі рослини будуть стійкі до шкідників та хвороб.

Можна висаджувати бульбоплоди, зокрема картоплю. Отже, якщо ви живете в південних регіонах і можете виростити два врожаї картоплі за рік, посадіть зараз скоростиглі сорти, щоб вони встигли дати врожай до холодів.

Щодо домашніх рослин, їх можна зараз поливати, вносити позакореневе підживлення, обробляти від шкідників, а також проводити перевалку. Не варто зараз проводити щеплення рослин.

10 червня

Займіться квітником: посадіть бульбові квіти, чагарники (наприклад, троянди), а також в’юнкі рослини та пряні трави. Але можна зайнятися й іншими рослинами на ділянці, наприклад, овочевими або плодовими деревами та чагарниками.

Згідно з місячним календарем садівника та городника на червень, зараз саме час поливати рослини з подальшим розпушуванням. Також ефективною буде обробка препаратами для захисту від патогенів. Проведіть мінеральні чи органічні підживлення.

11 червня

Найбільш сприятливі дні для посадки в червні настають зараз, тому що Місяць у Скорпіоні. Посіяне насіння під цим знаком дає швидкі сходи, нарощують міцний корінь і стебло. Рослини досить стійкі до хвороб, а врожай точно порадує ароматом і смаком. Тому сміливо приступайте до посівів та пересадок розсади на грядки. Висівати бобові, кабачки, гарбуз, базилік, петрушку та кріп. Пересадіть розсаду перцю, баклажанів та пізньої капусти.

Пересадіть на клумбу розсаду однорічних квітів, бордюрні рослини, які є чудовою прикрасою присадибної ділянки. Пересадіть розсаду дворічних квіткових культур, зробіть перевалку кімнатних рослин.

У цілому, висаджуйте все, що завгодно, уникаючи обрізки, щоб не занести інфекцію в рани.

12 червня

Продовжуйте посадку та посів однорічних та багаторічних квіткових рослин, а також гарбузових, коренеплодів та пасльонових. Висівайте пряні трави та зернові культури. Посійте петрушку, шпинат та крес-салат. Щоб газонна трава повільніше відростала, покосіть її.

Саме час поливати рослини на грядці, у саду, на клумбі. Літо — спекотна пора, тому полив краще проводити в ранкові та вечірні години. Корисно провести підживлення мінеральними чи органічними добривами, обробити рослини засобами захисту.

13 червня

Оскільки Місяць переходить у знак Стрільця, потрібно активні посіви замінити іншою роботою на ділянці. Посіявши насіння зараз, рослини швидко підуть вгору, але будуть слабкими, а врожай не порадує великою кількістю. Якщо і висівати щось, то на рясну зелень, але не з метою отримати якісні плоди.

З кімнатних рослин посійте кімнатний виноград та лимон, бамбукові пальми, фікус. Також можна посіяти газонну траву там, де помітні лисі ділянки.

Знак більше підходить не для посадки, а для збору врожаю. Так що збирайте плоди суниць, ранньої черешні та інших культур, які вже дозріли. Також можна збирати насіння із дворічників, які відцвітають (маргаритки, незабудки). Через 1–2 місяці їх можна висіяти в закритому ґрунті та восени пересадити на постійне місце.

Не варто зараз поливати рослини та обрізати — вони надто чутливі до механічних пошкоджень.

14 червня

У Повний Місяць рослини дуже чутливі, тому місячно-посівний календар на червень 2022 року не рекомендує зараз проводити будь-які роботи на ділянці. Сьогодні можна відпочити та присвятити час дому, сім'ї. Якщо ж був погожий день, можна зайнятися ділянками на грядці, де нічого не росте. Розпушіть ґрунт, видаліть бур'яни або наведіть порядок у теплиці. Також зараз можна збирати насіння і робити заготовки про запас, наприклад, заморозити на зиму суницю або інші дозрілі ягоди.

15 червня

Місяць переходить у Козерога, а значить знову можна висівати та садити нові рослини на ділянці. Садіть рослини, з яких плануєте збирати насіння — вони вийдуть високої якості. Самі рослини довго сходитимуть, зате нарощують міцний корінь і потужне стебло. Плоди порадують смаком і довго зберігатимуться.

Висаджуйте картоплю, цибулю, коренеплоди, пересаджуйте розсаду на грядку. Також підходящий час для посадки плодових: яблуні, сливи, груші, абрикоса. У будинку посадіть драцену та фікус.

Усі роботи, які плануєте проводити, не повинні стосуватися коріння рослин — вони зараз чутливі.

16 червня

Саме час провести органічне чи мінеральне кореневе підживлення рослин. Після внесення добрив у рідкій або сухій формі їх потрібно полити чистою водою, щоб уникнути опіків листя, а добрива краще просочилися у ґрунт до коріння рослин.

Ефективною буде й боротьба із хворобами. Якщо погода мінлива (вдень висока температура, а вночі низька), йдуть зливи або стоїть висока вологість, неодмінно грибкові хвороби почнуть вражати культурні рослини. Для захисту винограду, яблуні та персика від грибкових хвороб можна використовувати фунгіцид Страж. Препарат ефективний проти збудників парші, борошнистої роси, оїдіуму та працює навіть в умовах низьких температур.

Підходящий час для заготівлі сіна, обрізки та прищипки рослин. Усе ще небажано працювати з корінням рослин.

17 червня

У Водолії місячний календар на червень радить більше відпочивати, ніж працювати на ділянці. Якщо посадити рослини зараз, вони дадуть погані сходи, будуть слабкими та кволими, а врожай — низьким. Якщо не хочете, щоб рослини часто хворіли, краще уникнути зараз посіву та посадок нових культур.

Тому займіться грядками та клумбою: можна зорати і розпушити землю, прорідити густі сходи, видалити бур'яни. Зрізайте квіти, якщо хочете транспортувати їх або створювати букети. Квіти довго стоятимуть свіжими і не будуть в'янути.

Крім посадок, уникайте також поливу, щоб не викликати кореневі гнилі, а також підживлення, щоб не спалити рослини.

18 червня

Усе ще варто почекати з більшістю робіт на грядках та в саду. Розпушуйте і мульчуйте ґрунт. Хоча поливати зараз не потрібно, після дощу рослинам теж потрібне розпушування. Завдяки цьому коріння швидше отримає необхідну вологу, а мульчування захистить від великої кількості бур'янів. Також можна видалити кореневу поросль. Найбезпечніший спосіб - викопування лопатою. Але у важких випадках можна використати гербіциди.

Червень — вдалий час для закладки компосту. Виберіть для нього відповідне місце і починайте закладати органіку в компостну яму. У квітнику доглядайте за квітами, які відцвіли. Зів'ялі рослини точно не прикрасять ділянку, а у великих кількостях ще можуть стати розсадником інфекції. Тому потрібно регулярно видаляти відцвілі квіти.

19 червня

З переходом Місяця в Риби знову настають посадкові дні у червні. Такі рослини нарощують хороше коріння, дають смачні плоди, соковиті та ароматні. Якщо ви планували посадити ще овочі на грядці або висадити саджанці чагарників чи дерев, саме час зайнятися цим.

Посійте насіння пекінської капусти, пересадіть на грядку розсаду овочевих, посійте кріп, шпинат, петрушку. Із плодових можна садити яблуню, шипшину, смородину. З кімнатних посадіть герань, товстянку.

Вносити мінеральні та органічні добрива можна, але у помірних кількостях. Поливати теж потрібно обережно, щоб не залити рослини — це викликає гнилі або розвиток грибка. Щоб трава не так швидко росла, покосіть газон. Можна вкорінювати живці, робити щеплення та окулірування. Обробки хімзасобами поки що відкладіть, як і обрізку рослин.

20 червня

Усе ще слушний час, щоб висаджувати нові рослини на грядці, клумбі та в саду. Такі рослини порадують у майбутньому рясним урожаєм та смачними плодами. Але не забувайте, що посадка — це лише половина справи. Важливо забезпечити правильний догляд рослин. Тому зараз з обережністю ставтеся до поливу та підгодівлі. Важливо дозовано вносити добрива та поливати рослини згідно з вимогою конкретної культури. Інакше є ризик спалити рослини або залити та викликати грибкові захворювання.

Відкладіть обробку препаратами для захисту до відповідного часу. Посійте однорічні та багаторічні квіти, пересадіть розсаду на постійне місце. Також продовжуйте закладати відходи у компостну яму.

21 червня

З переходом Місяця в Овна знову краще відмовитись від посадок. Згідно з місячним календарем городника на червень, рослини хоч і швидко сходять, але виходять слабкі та погано зав'язують плоди. Тому допускається посів насіння швидкорослих рослин для отримання зеленої маси. Тож можна посіяти пекінську капусту, базилік, салат, листову петрушку. Інші рослини, у яких довгий період вегетації і з метою отримати якісні плоди, краще поки що не висівати.

Відкладіть також обрізку дерев, чагарників та кімнатних рослин. Не на користь буде пасинкування, полив та внесення добрив. Зате можна провести обробку фунгіцидами та інсектицидами у разі появи симптомів хвороб. Оскільки практично кожен городник вирощує картоплю, час обробити рослини від колорадського жука. Препарат АТО Жук працює не лише проти цього шкідника, а й захищає картоплю від совок, трипсу та попелиці.

22 червня

Оскільки посіви та посадки більшості культур все ще не рекомендуються, продовжуйте обробки рослин проти попелиці, колорадського жука, а також за перших симптомів грибкових хвороб. Прорідіть густі сходи, підгорніть картоплю та інші культури, видаліть бур'яни. Ці заходи не тільки потрібні для повноцінного розвитку рослин, а є профілактикою розвитку патогенів.

Підходящий період, щоб збирати дозрілий урожай і закладати його на зберігання, а також збирати насіння. Покосіть траву на сіно, збирайте лікарські трави, закладайте компост.

23 червня

Продовжуйте ті ж роботи, що і раніше. Постарайтеся нічого не садити зараз на ділянці, щоб рослини не вийшли слабкими та хворобливими. Продовжуйте догляд за рослинами: підгортайте сходи і проріджуйте їх. Збирайте врожай суниці, черешні та інших ягід, викопуйте ранню картоплю.

Можна посадити на ділянці конюшину рожеву у якості захисту культурних рослин. Її запах приваблює корисних комах, які знищують шкідників.

24 червня

Згідно з місячним календарем садівника на червень, коли Місяць у Тельці, це підходящий момент для посадок багаторічних рослин. Спочатку посаджені у цей день рослини ростуть повільно, зате у них формується міцний корінь та стебло. Плодові культури, якщо посадити їх зараз, довгі роки розвиватимуться і даватимуть смачний урожай. І хоча саджанці зазвичай висаджують навесні чи восени, деякі дачники практикують і літню посадку. Тому посадіть вишню, шипшину, черешню, сливу. Проведіть укорінення живців або розмноження відводками смородини, лохини та інших ягідних кущів. Також можна вкорінювати вуса суниці.

На користь піде боротьба із хворобами та шкідниками. Тому використовуйте інсектициди та фунгіциди для захисту культурних рослин. Небажані зараз роботи в зоні коріння — воно дуже чутливе до механічних пошкоджень.

25 червня

Підходящий час, щоб провести кореневе підживлення рослин. Використовувати для цього можна комплексні мінеральні добрива (наприклад, нітрофоску), чергуючи їх із органічними (наприклад, настій коров'яку 1:10). Після внесення добрив, навіть якщо вони були у рідкій формі, полийте рослини чистою водою.

Не забувайте і про полив, особливо якщо літо видалося спекотним та без дощів. Поливати рослини потрібно, враховуючи потреби у волозі кожної культури, рано чи ввечері. Якщо після поливу розпушуватимете ґрунт, обходьте зону навколо коренів, щоб не зачепити їх.

26 червня

За календарем городника на червень, у Близнюках садити можна далеко не всі культури. Найкраще розвиватимуться ампельні квіти, в’юнкі рослини. Овочі сіяти поки що небажано, тому що врожай може вийти незначним. Крім ампельних квітів, посадіть декоративні рослини, у яких звисають стебла. Такі рослини прикрашатимуть ділянку або будинок своїм привабливим виглядом.

Можна розпушувати ґрунт, але без поливу — зараз цей захід краще не проводити. Але на користь буде обприскування препаратами для захисту рослин. Так, для захисту цибулі, огірків, томатів, дині та кавунів від грибкових хвороб можна використовувати фунгіцид Цілитель. Його особливість у тому, що препарат працює навіть за несприятливих погодних умов.

27 червня

Обріжте непотрібні вуса суниці, видаліть зайву поросль у саду. Можна провести санітарну прочистку дерев, робити щеплення та пасинкування. Покосіть газону траву, щоб вона не так швидко відростала, а також траву на сіно. Можна робити перші запаси на зиму: заморожуйте ягоди та фрукти, сушіть їх, робіть консервацію.

Продовжуйте садити в’юнкі рослини: ліани, плющ. Посадіть ампельні квіти, а також троянди. Овочеві культури зараз сіяти не рекомендується.

28 червня

Підгорніть сходи картоплі, а якщо вже робили це, проведіть повторне підгортання, роблячи високий гребінь. Це допоможе сформувати більші бульбоплоди. У червні також триває боротьба з колорадським жуком — найстрашнішим шкідником культури. Препарат Гудвін бореться зі шкідниками, які мають стійкість до інших інсектицидів. На картоплі ефективний не лише проти колорадського жука, а й попелиці, клопів, совок.

Викопайте цибулини та бульби квітів, які вже відцвіли. Перед цим якийсь час їх не потрібно поливати. Гіацинти та тюльпани бажано викопувати щороку, а ось нарциси можна залишити на одному місці на 3–4 роки.

29 червня

У Молодий Місяць рослини стають вкрай чутливими, тому чіпати їх можна по мінімуму. Будь-які посадки, пересадки, розмноження краще поки що відкласти. У цей день можна відпочити та дати перепочинок рослинам.

Якщо з'явилися спорожнілі грядки (наприклад, після редьки або салату), їх можна перекопати. Також підходящий період для заготівель зібраного врожаю про запас.

30 червня

За місячним календарем городника на червень, знову можна садити більшість культур, оскільки Місяць у Раку. Так, можна посіяти насіння огірків у теплицю для отримання врожаю у другому обороті. А якщо висівали насіння раніше, пересадіть розсаду в теплицю.

Період і для догляду за рослинами: рясний полив піде на користь, вносьте добрива під корінь, розпушуйте ґрунт. Застосовувати хімпрепарати зараз не рекомендується, як і викопувати коренеплоди.