Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Гербіциди

Загальні рекомендації із застосування гербіцидів

Гербіциди (від лат. herba — трава і caedo — вбиваю) — клас засобів захисту рослин, призначений для контролю небажаної рослинності. Використовуються як для знищення вегетуючих бур’янів, так і для запобігання їх появі. Використання гербіцидів дає можливість максимально зменшити або повністю відмовитися від ручної праці та механічних обробітків ґрунту, що запобігає ґрунтовій ерозії та зменшує втрати вологи.

ГЕРБІЦИДИ СУЦІЛЬНОЇ ДІЇ

Ця група препаратів знищує всі наявні на момент обприскування бур’яни, в тому числі культурні рослини. Вони діють як на наземні частини, так і на підземні стебла чи кореневища, запобігаючи їх повторному відростанню. Між обробкою такими препаратами (Гліфовіт® Екстра, Антибур’ян® ) і проведенням заходів з обробітку ґрунту або посівом повинно пройти не менше 7-10 діб з метою розповсюдження діючих речовин по всіх частинах рослин. Важливим фактором є рівномірність покриття рослин робочим розчином. Норма витрати залежить від типу обприскувача, площі листкової поверхні рослин, фази розвитку, видового складу бур’янів. За останні кілька років окремі види бур’янів виробили стійкість до гліфосатів. Тому, щоб посилити ефективність обробки, необхідний «партнер». В такому випадку до суміші рекомендовано додавати азотні добрива із розрахунку 5-10% від робочого розчину. Для попередження ризику виникнення резистентності слід використовувати бакові суміші або комплексні препарати (Антибур’ян® ).

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ

Ці гербіциди здебільшого застосовуються до появи сходів культурних рослин. Винятком є гербіциди Антисапа® , Антисапа® Ліквід, Селефіт® , які можуть використовуватись після сходів на відповідних культурах. Основний спектр їх дії — однорічні види бур’янів, які проростають із насіння. Ґрунтові гербіциди характеризуються пролонгованою дією, тому можуть стримувати декілька хвиль сходів бур’янів, що є дуже важливим на початкових етапах росту та розвитку культур. Ефективність їх дії мало залежить від коливань температури повітря, більшою мірою — від наявності ґрунтової вологи в шарі 0-5 см, де розміщується найбільша кількість насіння бур’янів. При мінімальних запасах вологи або за її відсутності ґрунтові гербіциди рекомендовано заробляти у ґрунт відразу після застосування, коригуючи із глибиною посіву насіння культурних рослин. Заробка в ґрунт дозволяє уникати знесення гербіциду разом із пилом при вітровій ерозії або сильному вітрі, а також підвищує ефективність дії за рахунок загортання препарату на більшу глибину, де присутня доступна волога. Норми витрати ґрунтових препаратів великою мірою залежать від вмісту гумусу, механічного складу ґрунту, а також від погодних умов. На важких ґрунтах із високим вмістом гумусу норми витрат максимальні, на легких ґрунтах із невисоким вмістом гумусу – менші. Для ефективної дії гербіцидів ґрунт повинен мати дрібногрудкувату структуру, оскільки великі грудки збільшують площу поглинання і зменшують ефективність дії препаратів. При змішуванні кількох ґрунтових гербіцидів доцільно проконсультуватися з представниками компанії.

     

ПІСЛЯСХОДОВІ ГЕРБІЦИДИ

Обробка цими гербіцидами проводиться в період вегетації культур і бур’янів з урахуванням фаз розвитку культурних рослин і найчутливіших до дії гербіцидів фаз росту бур’янів. Більшість цих препаратів знищує лише пророслі бур’яни і не спрямована на контроль нових хвиль сходів. Контактні гербіциди при попаданні на рослину викликають локальне пошкодження ділянок тканин, які поступово відмирають. Системні гербіциди при попаданні на поверхню рослини проникають в її внутрішні структури і розносяться по всіх вегетативних і генеративних органах, знищуючи їх. Вони здатні пересуватися по судинній системі рослин разом із водою та поживними речовинами; це дозволяє досягати найвіддаленіших місць, що є особливо актуальним при знищенні багаторічних бур’янів з потужною кореневою системою. Перевагою післясходових гербіцидів є те, що підібрати препарат або бакову суміш можна з огляду на видовий склад бур’янів у посівах. Не рекомендується використовувати гербіциди в посівах, що перебувають у стресовому стані, а також після випадання опадів, роси.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Робочий розчин необхідно готувати на спеціальних майданчиках, осторонь від водних джерел. Перед застосуванням ємності з препаратом ретельно збовтати. Для приготування робочого розчину ємність заповнити водою на 1/3 частину об’єму і додати необхідну розрахункову кількість препарату. Через декілька хвилин долити води до 2/3 об’єму. Прилипач додавати в останню чергу, щоб запобігти утворенню надмірної піни. Заповнити ємність до повного об’єму, ретельно перемішати. Робочий розчин використати в день приготування, оскільки при тривалому зберіганні властивості препаратів втрачаються.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Для ґрунтових гербіцидів норма витрати не повинна бути меншою, ніж 4 л на 1 сотку. В разі посухи норму збільшують до 5 л на 1 сотку. Для післясходових гербіцидів вона становить від 2 до 5 л на 1 сотку, залежно від різних факторів і чисельного складу бур’янового компоненту. Під час обприскування стежте за рівномірністю розподілу робочого розчину по поверхні оброблюваної культури та нормою витрати. Проводити обприскування рекомендовано при температурі не вище +25°С, швидкості вітру не більше 5 м/с, за відсутності роси або опадів.

     

Вгору