Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Інсектициди

Загальні рекомендації із застосування інсектицидів

Інсектициди (від лат. іnsectum — комаха і caedo — вбиваю) — клас засобів захисту рослин, призначений для захисту рослин від шкідливих видів комах. Залежно від шляхів, якими інсектициди проникають в організм шкідників, їх класифікують на групи: кишкові, контактні, системні, фуміганти.

КИШКОВІ ІНСЕКТИЦИДИ

Кишкові інсектициди потрапляють в організм комахи орально (через органи харчування) разом із кормом. Після поїдання шкідниками оброблених препаратом частин рослин діючі речовини потрапляють в їх кров і розносяться по організму, де і проявляється їх отруйна дія.

КОНТАКТНІ ІНСЕКТИЦИДИ

Контактні інсектициди проникають в організм комахи через покривні тканини — за безпосереднього контакту з робочим розчином. Особливістю цих препаратів є їх ефективна дія лише на тих ділянках поверхні шкідників, на які вони потрапили при обробці. Ефективність таких інсектицидів досить сильно залежить від погодних факторів, особливо опадів.

СИСТЕМНІ ІНСЕКТИЦИДИ

Системні інсектициди поглинаються вегетативними органами рослин або їх кореневою системою та переміщуються по судинній системі з поживними речовинами та водою. Рослини стають отруйними для шкідників. Ефективність таких препаратів майже не залежить від погодних умов.

ФУМІГАНТИ

Фуміганти потрапляють в організм комах у паро- або газоподібному стані через трахейну систему в процесі дихання. Можуть викликати як порушення діяльності дихальних органів і смерть комах від асфіксії, так і інші види отруєнь. Прийнята класифікація інсектицидів є досить умовною, оскільки більшість із них може проникати в організм шкідників одночасно кількома способами. У зв’язку з цим деякі препарати відносять до тієї або іншої групи, враховуючи основний шлях надходження діючих речовин в організм комах.

     

АКАРИЦИДИ

Акарициди (від лат. acarus — кліщ і сaedo — вбиваю) — препарати, що знищують кліщів. В основному, використовуються для боротьби з рослиноїдними кліщами — шкідниками плодових, овочевих, зернових та інших культур. Більшість акарицидів володіють контактною дією.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Робочий розчин необхідно готувати на спеціальних майданчиках, осторонь від водних джерел. Для приготування робочого розчину ємність (ранцевий обприскувач, інша тара) заповнити водою на 1/3 частину об’єму і додати необхідну розрахункову (на задану площу) кількість препарату та перемішати. Через декілька хвилин долити воду до 2/3 об’єму ємності та перемішати. В разі додавання до розчину прилипача долити розрахункову кількість ПАР в останню чергу, щоб запобігти утворенню надмірної піни, знову перемішати. Заповнити ємність до повного об’єму, перемішати та перелити робочий розчин до обприскувача. Робочий розчин використати в день його приготування, оскільки при тривалому зберіганні втрачаються властивості препаратів.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Для польових культур норма витрати повинна бути в межах 3-5 л на 1 сотку, для багаторічних насаджень та закритого ґрунту вона може складати 5-10 л на 1 сотку, залежно від різних факторів.

ОСОБЛИВОСТІ ДОСЯГНЕННЯ МАКСИМАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНСЕКТИЦИДІВ

Для зменшення ризику виникнення резистентності (стійкості) у шкідливих організмів необхідно чергувати інсектициди з різними механізмами дії або використовувати різні їх комбінації. Проводити обприскування рекомендовано при температурі не вище +25°С, швидкості вітру не більше 5 м/с, за відсутності роси чи опадів.

     

Вгору