Часто виникає питання про те, як обрати засоби боротьби з садовими та городніми шкідниками. Деякі городники вважають, що всіх шкідливих комах можна перемогти обприскуванням настоями і милом. На жаль, не завжди вдається обійтися тільки народними способами. Відповідальні дачники знають, що інсектициди ‒ це невід’ємна частина битви за здоров’я садових та городніх культур. Завдяки ним можна зберегти і примножити врожай. Технології стрімко розвиваються з кожним роком, роблячи хімічні засоби захисту рослин все більш безпечними для екології і людини. Так, є можливість вирощувати більше культур з високою врожайністю, якщо завчасно організувати захист від шкідників.

Захист від шкідників: які бувають інсектициди

Інсектициди ‒ це препарати для захисту садових і городніх культур від шкідливих комах. У кожного з них свій механізм дії: системний, контактний, кишковий. Крім того, в окрему групу виділяють також акарициди ‒ засоби, створені для боротьби з кліщами.

- Контактні. Починають діяти в місці зіткнення препарату з покровом шкідливого гостя. Недолік: чим більше часу пройшло з моменту обприскування, тим менше їх ефективність.

- Кишкові. Згубно діють на травну систему шкідників. Зазвичай, це приманки з отрутою.

- Системні. Такий захист від шкідників полягає у всмоктуванні препарату у судинну систему рослин через листя, залишаючи його активним певний час. Добре тим, що ефект від впливу досить тривалий. Комахи гинуть навіть після деякого часу після обробки.

- Фуміганти. Це газоподібні речовини, що вражають дихальну систему. Застосовуються шляхом розпилення (наприклад, спреї від молі, комарів, дихлофос від тарганів та ін).

Інсектициди як ефективний захист від шкідників

Велика група різноманітних препаратів, спеціально створених для ефективного захисту саду від комах (колорадський жук, хрущ, тля, трипси, щитівки, скритнохоботник, довгоносики, ін.). Кілька тисяч видів докучають сучасному городнику і садівнику. Небезпечні не тільки тим, що псують врожай, поїдаючи листя, квіти і плоди рослин: дуже часто вони приносять з собою грибкові хвороби, з якими боротися набагато складніше, ніж зі шкідливими комахами.

Якщо в городі на невеликій площі ще можна контролювати їх чисельність, то в саду це зробити набагато важче. Досить прикинути звичайне «зростання» дерева з розлогою кроною, щоб зрозуміти, що обробити його у багато разів важче, ніж обприскати один кущ в городі.

Якщо молоде здорове дерево з відмінним імунітетом може успішно протистояти хворобам, то від навалу незваних гостей у нього немає ніякого захисту. Останнім часом через зміни клімату, збільшення посушливих періодів комахи починають масово розмножуватися. Боротися з ними все складніше. Якщо зазвичай сплеск розмноження припадав раз на 10-20 років (хрущі, сарана, американська метелик), то сьогодні мало не щороку доводиться вигадувати нові способи захисту від шкідників.

Інсектицидні препарати (особливо системної дії) допомагають контролювати чисельність комах. Вони володіють позитивним ефектом і не впливають негативно на рослини. Особливо стають в нагоді, якщо рятувати від зараження необхідно великі площі посадок.

Захист від шкідників: інсектициди системної дії

Найкращий варіант ‒ коли препарати поєднують дві дії, контактну і системну. Завдяки подвійній дії вони вбивають дорослих комах і їхніх личинок. Також до деяких засобів додають стимулятори росту (АТО Жук + Авангард Стимул) або речовини від хвороб (Антигусінь + Самшит). Стимулятори підвищують імунітет рослин.

Існують препарати з акарицидною дією, вони одночасно діють на комах і кліщів (Антикліщ Про).

Для захисту городніх рослин рекомендую застосовувати ефективні інсектицидні препарати АТО Жук та Гудвін.

Для плодових дерев і ягідних кущів раджу забезпечити захист від шкідників для саду за допомогою засобів Антиколорад Макс та Колібріс.

Якщо ви не наважуєтеся використовувати інсектициди тільки зі страху, що вони можуть нашкодити рослинам ‒ подумайте! Що краще: не проводити захист від шкідників, повністю віддати врожай на розтерзання шкідливим комахам або скористатися надійними і безпечними препаратами, перевіреними на українських землях? Звичайно, вибір за вами. На мій погляд, краще своєчасно обробляти і захищати свій сад або город, насолоджуватися якісним врожаєм, ніж підбирати крихти, які залишать від нього незвані гості.