Не перестаєш дивуватися, наскільки часто чуєш питання про те, як вивести тарганів. Звісно! Бо ці домашні шкідники живуть не тільки в містах. Їх цілком влаштовують дачні, сільські будинки, літні кухні. Знищення тарганів має стати завданням номер один, оскільки крім псування продуктів вони разом з брудом розносять бактерії. Нижче в статті я розповім, як боротися з тарганами, щоб подбати про своє здоров’я і чистоту будинку.

Як вивести тарганів ‒ турбота про здоров'я

У будинках зазвичай можна зустріти три види тарганів: руді (прусаки), чорні і темно-коричневі (американські). Найчастіше зустрічаються руді. Вони приносять безліч турбот. Шкідники можуть з'явитися з вентиляції, сміттєпроводу, горища, підвалу. Зазвичай ці місця далекі від поняття «чисте», тому комахи на лапках можуть принести як мінімум бруд, а як максимум яйця глистів, збудників хвороб (дизентерію, сальмонельоз, пневмонію, менінгіт). Ось чому так важливо знати, як позбутися від них максимально швидко.

Таргани ‒ нічні жителі. Їх активність починається тоді, коли людина лягає спати. Ось тоді шкідник поїдає залишки їжі, корм тварин, залишений в мисці на підлозі, крихти хліба тощо. У деяких людей на їхні яйця і хітиновий покрив розвивається алергія. В результаті чого може проявитися астма і дерматит. Думаю, не залишилося сумнівів в необхідності знати, як вивести тарганів.

Як вивести тарганів: способи боротьби

Давайте розглянемо методи як вивести тарганів у порядку згідно з їх ефективністю.

- Відремонтуйте всю сантехніку, всі крани, що протікають. Ніде не залишайте в доступі воду. Комахи дуже залежать від води: навіть якщо ви прихлопнули його, а поруч буде вода, він на поламаних ніжках доповзе до неї і оживе. Тому ніякої пролитої рідини!

- Наведіть чистоту, прибравши всі крихти і будь-яку їжу з відкритого доступу. Вимийте посуд, винесіть сміття, витріть крихти зі столу, вимийте підлогу. Осушіть раковину від крапель води. Такі несподівані гості не приходять в чистоту.

- Ультразвуковий відлякувач ‒ один з методів як вивести тарганів. Він частково викликає дискомфорт у комах. На жаль, більш потужні відлякувачі можуть шкодити і домашнім тваринам.

- Розставте пляшки із солодким сиропом на дні. Шкідники не зможуть вибратися з них і потонуть.

- Розсипте борну кислоту або змішайте її з цукром або вареним жовтком. Розкладіть її по кутах у щілинах, плінтусах. При попаданні на хітиновий покрив борна кислота викликає сильний свербіж у комах, що призводить до їх загибелі.

- Професійні засоби ‒ це відповідь на питання як вивести тарганів від професіоналів. Про них йтиметься нижче.

Як вивести тарганів: професійні засоби

Ви перепробували всі народні засоби, а шкідники досі відчувають себе господарями на вашій кухні. Що робити? Досвід показує, що немає більш ефективного способу, як позбутися від тарганів, ніж за допомогою отрут.

У студентські роки я жив в гуртожитку з цими комахами. Ми  з іншими студентами дуже замучились, намагаючись їх вивести. Проте тепер я знаю, як вивести тарганів надовго.

Хороший ефект дають спеціальні гелі. Їх наносять в кутах, біля щілин, під умивальником, на задніх стінках кухонних меблів. Тарганів привертає запах гелю, навіть якщо навколо буде повно іншої їжі. Отруйні речовини не тільки вбивають їх, а й перешкоджають їхньому розмноженню. Через 5-7 днів все сімейство комах зникне. Щоб попередити появу інших непрошених гостей, через 7-14 днів проводять повторну обробку для профілактики. Одне-два нанесення гелю в прихованих місцях гарантує, що в наступні 2 роки ви точно не побачите їх у себе вдома. Я раджу застосовувати гелі Ефект Плюс (5 мл на 1 кв.м) або Ультравіт-гель (2‒4 краплі діаметром до 5 мм на 1 кв.м).

Якщо у вас є діти або домашні тварини, які випадково можуть дістатися до місця з гелем, є ще один метод як вивести тарганів. Це абсолютно екологічний засіб ‒ картонна пастка Захисник з клейкою принадою, яка дуже привабливо пахне для тарганів. Поставте кілька таких пасток в місцях, де ви найчастіше їх бачите. Вже через тиждень-другий зможете викинути їх з «уловом» шкідників.

Хтось писав, що після ядерної війни одними з тих, хто виживуть, обов'язково будуть таргани. Частково він має рацію: це така комаха, яка вміє пристосовуватися до будь-яких обставин. Але це не означає, що з ними не можна боротися! Можна і потрібно знати методи як вивести тарганів. При цьому використовуйте всі доступні засоби ‒ від народних до перевірених вітчизняних препаратів і пасток.