Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: виноград.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: шкідники висмоктують клітинний сік із листків, внаслідок чого на їх верхньому боці утворюються гали червонуватого або зеленуватого кольору. З нижнього боку листків гали вкриті ворсистим нальотом від білого до бурого кольору. Молоде листя деформується. Іноді шкідник може пошкоджувати бутони. При сильному пошкодженні пагони повільніше розвиваються, міжвузля вкорочуються, знижується вміст цукрів у ягодах.

Розвиток: весною при температурі +15.5°С (що збігається з появою першого листка) кліщі виходять із місць зимівлі та починають живлення. Гали на молодому листі починають з’являтися в кінці першої декади травня. Зі збільшенням колонії шкідника та поступовим засиханням галів кліщі переходять на молоде листя. Цикл розвитку шкідника в літній період триває 10-14 днів – від відкладання яєць до утворення дорослих особин. За 4-6 тижнів до листопаду кліщі покидають листя та переходять до місць зимівлі.

Плодючість: до 40 яєць.

Кількість поколінь: 7-8.

Зимуюча стадія: самки під лусочками бруньок.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: рано навесні – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води), після цвітіння винограду та в період дозрівання ягід – Антикліщ Про (7-10 мл на 8-10 л води), Ескаліп (5-6 мл на 5-8 л води), Інферно (60 г – додаткова дія) на 10 л води