Поширення: в правобережних районах Лісостепу та Степу.

Культури, які пошкоджує: волоський горіх, фундук.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком, внаслідок чого на нижньому боці листка утворюються глибокі лунки, а на верхньому – гали темно-коричневого кольору у вигляді напівкулястих гофрованих здуттів діаметром до 5-25 мм. Пошкоджені саджанці горіха в розпліднику відстають у рості, внаслідок чого взимку легко вимерзають. Пошкоджене листя в’яне, скручується та опадає.

Розвиток: в період розпускання бруньок молоді листочки вже пошкодженні кліщами. На них утворюються гали, всередині яких знаходиться шкідник. В галах, як правило, сидить одна самка, інколи – дві або три. За масового пошкодження на листках горіха може утворитися до 20 галів. Гали утворюються під впливом ферментів, які виділяють кліщі під час живлення. В серпні шкідник мігрує до місць зимівлі.

Кількість поколінь: 3-4. Зимуюча стадія: дорослі особини під покривними лусочками бруньок.

Заходи захисту: обробка препаратами: рано навесні – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води), в період вегетації – Антикліщ Про (9-10 мл), Ескаліп (5-7.5 мл),  Інферно (60 г -додаткова дія) на 8-10 л води. Оптимальним періодом для обприскування дерев у період вегетації вважають травень – початок червня, коли кліщі покидають гали та переходять на здорові листки