Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: яблуня, груша, слива, алича, черешня, вишня, абрикос, горобина, глід, терен та інші листяні, що належать до родини розових.

Шкоди завдають: гусениці. Характер пошкодження: гусениці грубо об’їдають бруньки, бутони, скелетують нижній бік листка.

Розвиток: гусениці залишають місця зимівлі в квітні у фазу «зеленого конуса» й вгризаються у бруньки. Згодом вони стягують молоде листя та бутони в клубки, всередині яких продовжують живлення. Їх розвиток триває 25-30 діб і завершується до кінця травня. Заляльковування гусениць починається в період масового обсипання пелюсток у яблуні і триває до середини червня. Розвиток лялечки триває 8-14 діб. Через 12-14 діб після закінчення цвітіння яблуні починається літ метеликів, який триває 15-20 діб. Самки відкладають яйця на листя. Через 8-12 діб відроджуються гусениці, які скелетують нижній бік листка. Гусениці, які досягнули третього віку, переходять у місця зимівлі (в середині літа).

Плодючість: до 200 яєць.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: гусениці в коконах у тріщинах кори, розгалуженнях гілок і під сухим листям.

Заходи захисту: обрізка пошкоджених гілок, обробка інсектицидами: Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води) – до набрякання бруньок, Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (2 мл), Гудвін (3-4 мл), Фас* (2-2.5 мл) і Антигусінь* + Самшит (4 + 3 мл) на 5-8 л води, Туріл (2-2.5 г на 8-10 л води) – в період вегетації *в період льоту метеликів