Поширення: по всій території України. Найбільш шкодочинна в західній частині Лісостепу, на Поліссі та передгір’ї Карпат.

Культури, які пошкоджує: морква.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки вгризаються і проточують звивисті ходи в коренеплодах. Листя набуває фіолетово- червоного відтінку, згодом жовтіє та засихає. Пошкоджені коренеплоди мають спотворений вигляд, втрачають смакові якості, непридатні для споживання та швидко загнивають при зберіганні.

Розвиток: виліт мух спостерігається при температурі ґрунту +15…+17°С (в період цвітіння яблуні та горобини). Мухи нада- ють перевагу вологим затіненим місцям і додатково жив- ляться нектаром квіток зонтичних культур. Самки відкла- дають яйця групами у ґрунт біля моркви, зазвичай у вечірні години, протягом 20-25 днів. Личинки відроджуються через 5-10 днів і вгризаються у коренеплід. Їх живлення триває 20- 25 днів. По завершенні живлення вони залишають рослини та заляльковуються в ґрунті на глибині 4-10 см. Через 12-15 днів спостерігається виліт мух другого покоління. Личинки розвиваються протягом 40-50 днів. Частина з них після завершення живлення йде на зимівлю та заляльковується в колисочках у поверхневому шарі ґрунту, а решта потрапляє до овочесховищ разом з коренеплодами.

Плодючість: 100-120 яєць.

Кількість поколінь: 2. Зимуюча стадія: лялечки в колисочках у поверхневому шарі ґрунту та в овочесховищах.

Заходи захисту: оранка ґрунту восени, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 6-10 л води), Ато Жук (1-1.5 мл на 3-5 л води), Ато Жук + Авангард Стимул (3 + 10 мл на 6-10 л води), Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 10-15 л води), Фас (2 мл на 3-5 л води) – в період масового льоту мух