Поширення: на Поліссі та в Лісостепу, в Степу зустрічається в садах із підвищеним зволоженням.

Культури, які пошкоджує: слива, вишня, черешня, абрикос, яблуня, груша та інші плодово-ягідні і лісові породи.

Шкоди завдають: дорослі жуки. Характер пошкодження: бруньки знищують повністю або вигризають в них отвори, в бутонах виїдають маточки та тичинки. Листя пошкоджують з країв.

Розвиток: жуки виходять із ґрунту при середньодобовій температурі +10°С на початку набрякання та розпускання бруньок і живляться впродовж 20-30 діб (винятково вдень). В середині травня самки відкладають яйця (по 10-40 шт.) на пригнутий край верхівки листка. Через 12-16 діб з’являються личинки, які падають на землю та проникають в ґрунт на глибину до 40-60 см і живляться корінням дерев, але сильної шкоди не завдають. Після перезимівлі личинки продовжують розвиток до кінця наступного літа і в серпні заляльковуються в колисочках на глибині 40-60 см. Жуки, що сформувалися у вересні, залишаються в земляних колисочках до весни. Одночасно з жуками зимують личинки першого року. Таким чином, розвиток сірого брунькового довгоносика триває два роки.

Плодючість: 200-300 яєць.

Кількість поколінь: одне на два роки.

Зимуюча стадія: личинки та статевонезрілі жуки в ґрунті.

Заходи захисту: обприскування дерев інсектицидами: Захват Ойл (150-200 мл на 10 води) – до розпускання бруньок, в період розпускання бруньок – Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Гудвін (3-4 мл), Фас (2-2.5 мл) на 5-8 л води