Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: троянда, яблуня, груша, айва, слива, вишня, черешня, малина, суниця та інші. Шкоди завдають: личинки та дорослі особини.

Характер пошкодження: проколюють епідерміс з нижнього боку листка і висмоктують сік, вводячи у тканину ферменти слини. Внаслідок пошкодження на верхньому боці листка з’являються дрібні розпливчасті плями, які надають поверхні мармурового вигляду, особливо по краях листка. Листя підсихає та скручується. Рослини дають низький приріст, формуються дрібні квітки, знижується морозостійкість.

Розвиток: відродження личинок спостерігається в період розпускання бруньок (кінець квітня – початок травня). Розвиток першого покоління триває 25-30 діб. Крилаті цикадки впродовж 10-15 діб мігрують з троянди і шипшини на плодово-ягідні культури. На троянді та шипшині розвивається лише одне весняне покоління. Яйця самки літніх поколінь відкладають в середню й бічні жилки з нижнього боку листка. Личинки, що відродилися, проходять у своєму розвитку 5 віків. У вересні-жовтні цикадки знову повертаються на троянду та шипшину, де самка за допомогою яйцекладу робить підковоподібний надріз кори і відкладає одне яйце. Кора в такому місці здувається і темніє.

Плодючість: до 50 яєць.

Кількість поколінь: 2-3.

Зимуюча стадія: яйця в корі молодих пагонів троянди та шипшини, найчастіше – біля основи бруньок і розвилок гілок. Незначна частина шкідників може зимувати на яблуні, груші та інших розоцвітих.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4 + 3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 9-10 л води), Фас – в період льоту (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин)