Поширення: в південних і західних областях України.

Культури, які пошкоджує: виноград.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: коренева форма – на мичкуватому корінні утворюються здуття, з часом коренева система відмирає. На багаторічних коренях з’являються виразки, в місцях пошкоджень можуть заселятись бактерії та сапрофітні гриби. Через 2-3 роки кущ гине. Листкова форма – тканина на листках розростається, утворюються гали, всередині яких розвиваються личинки. В результаті цього порушується процес дихання рослин та уповільнюється ріст.

Розвиток: коренева форма. Весною за температури ґрунту +12…+13°С личинки розпочинають живлення, через 20-30 діб перетворюються на безкрилих самок. Після відкладання яєць самки помирають. За сезон розвивається 5-8 поколінь. В літній період одне покоління розвивається 18-26 діб. Личинки здатні переміщуватися та проникати до кореневої системи сусідніх рослин. У вересні-жовтні личинки йдуть на зимівлю. В другій половині червня частина личинок третього та четвертого віків виходять із ґрунту та перетворюються на крилатих самок. Самки відкладають яйця на наземні органи винограду. Після цього відроджується наступне покоління шкідника. Самки відкладають по одному зимуючому яйцю та помирають. Навесні з цих яєць відроджуються личинки (листкова форма), які переміщуються на бруньки та присмоктуються до листків з верхнього боку. Через 18- 25 діб личинки перетворюються на самок, які відкладають яйця та помирають. Через 6-8 діб відроджуються личинки, які переміщуються на молоде листя. Частина личинок другого та старших віків проникають у ґрунт і розміщуються на кореневій системі. Личинки, які залишаються на листках, гинуть з настанням похолодання.

Плодючість: коренева форма – 50-100 яєць, листкова – 250-500 яєць.

Кількість поколінь: коренева форма – 5-8, листкова – 5-7.

Зимуюча стадія: коренева форма – личинки першого та другого віків на кореневій системі, листкова – яйця. Заходи захисту: вирощування стійких сортів, обприскування інсектицидами (листкова форма): Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Гудвін (3-4 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Ескаліп (5-6 мл) на 5-8 л води