Поширення: в Криму, особливо в районах південного берега.

Культури, які пошкоджує: виноград, рідше – плодові дерева та ягідні чагарники.

Шкоди завдають: дорослі особини (імаго). Характер пошкодження: жуки обгризають листя, додатково живляться бруньками (один жук за ніч може знищити 5-7 бруньок).

Розвиток: при середньодобовій температурі +10…+12°С жуки виходять із місць зимівлі, через 3-6 діб починають спаровуватись і пошкоджувати листя (квітень). Вони ведуть нічний спосіб життя, вдень ховаються. Відкладання яєць починається в кінці травня – на початку червня та триває до вересня. Самки відкладають яйця в ґрунт на глибину 10-18 см по одному або невеликими групами. Через 10- 12 діб відроджуються личинки, які спочатку живляться гумусом і рослинними рештками, а згодом – корінням винограду, проте значної шкоди не завдають. Залежно від вологості ґрунту, личинки розміщуються на глибині 10-30 см (чим сухіший ґрунт, тим глибше знаходяться личинки). Личинки, які відродилися у кінці квітня – на початку червня, завершують свій розвиток і заляльковуються. Личинки, які відродилися пізніше, залишаються в ґрунті до наступного року. Розвиток лялечки триває 11-16 діб. Молоді жуки виходять із ґрунту, продовжують живлення разом зі старими жуками та відкладають яйця через 20-25 діб. Личинки, що з них відродилися, залишаються в ґрунті на зимівлю. При зниженні середньодобової температури до 10°С всі жуки переходять до місць зимівлі (у жовтні).

Плодючість: до 1500 яєць за 2-3 роки.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: статевонезрілі жуки та личинки, що не завершили розвиток у ґрунті та під рослинними рештками.

Заходи захисту: осінній та весняний обробіток ґрунту, обробка інсектицидами: рано навесні – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води), Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Гудвін (3-4 мл)