Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: капуста, ріпа, редиска, гірчиця, ріпак, бруква та інші капустяні.

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: спочатку обгризають м’якуш листка, згодом виїдають тканину разом з тоненькими жил- ками. Найбільш шкодочинні гусениці старших віків, які за 2-3 дні можуть повністю знищити головку капусти. Також, гусениці під час живлення забруднюють рослини своїми екскрементами, що унеможливлює подальше зберігання та переробку урожаю.

Розвиток: літ метеликів спостерігається у квітні. Спаровування розпочинається через 4-6 діб після вильоту. Самки відкладають яйця по 12-30 шт., зазвичай на нижній бік листків. Гусениці з’являються через 7-10 діб та до четвертого віку живуть групами й скелетують листя. З четвертого – п’ятого віків переходять на верхній бік листків і ведуть поодинокий спосіб життя. Гусениці розвиваються протягом 17-30 діб, після чого заляльковуються поблизу кормових рослин. Розвиток лялечок літнього покоління триває 9-19 днів. В липні з’являються метелики літнього покоління, а наступного (осіннього) – у серпні-вересні. Тому другий період відкладання яєць припадає на липень, а третій – з другої декади серпня по вересень. Повний цикл розвитку 2-го покоління становить 25-33 дні. Частина лялечок літнього покоління за несприятливих погодних умов може впадати в діапаузу до весни. Якщо осінь тепла і суха, розвиток капустяного білана не припиняється.

Плодючість: 250-300 яєць.

Кількість поколінь: 2-3.

Зимуюча стадія: лялечки на стовбурах, сухих стеблах, чагарниках, будівлях.

Заходи захисту: знищення бур’янів, що належать до родини капустяних, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 6-10 л води), Ато Жук (1-1.5 мл на 3-5 л води), Ато Жук + Авангард Стимул (3 + 10 мл на 6-10 л води), Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 10-15 л води), Туріл (2 г на 3-5 л води), Фас (2 мл на 3-5 л води)