Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: овочеві (огірок, кавун, диня, баклажани, перець, квасоля), плодово-ягідні, сільського- сподарські та декоративні – загалом, більше 200 видів.

Шкоди завдають: личинки, німфи, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: личинки, німфи та дорослі особини локалізуються на нижньому боці листків, де проколюють епідерміс та висмоктують сік із клітин. Пошкоджені тканини жовтіють і відмирають. На багатьох культурах симптоми помітні і на верхньому боці листків та проявляються у вигляді невеликих жовтих крапок, які з часом зливаються та утворюють знебарвлені ділянки (мармуровість). Зі збільшенням чисельності кліщів листки покриваються павутиною повністю. В результаті пошкодження культур погіршується процес фотосинтезу, листки жовтіють, ріст уповільнюється, пізніше вся рослина може загинути. На огірках і томатах лише 30% пошкодження поверхні листків може призвести до втрат врожаю (за масового розмноження врожайність знижується на 20-65%).

Розвиток: самки виходять зі стану спокою за температури +12…+14°С. Живлення і відкладання яєць розпочинається за температури повітря +16...+20°С. Звичайний павутинний кліщ проходить 5 стадій розвитку – яйце, личинка, дві стадії німфи та імаго. Самка відкладає округлі яйця (0.14 мм) на нижній бік листка. Ембріональний розвиток триває 3-5 днів. Личинки проходять три линьки, в т. ч. стадію пронімфи та дейтеронімфи, після чого перетворюються на імаго. Залежно від гідротермічних умов, тривалість розвитку однієї генерації павутинного кліща становить від 7 до 25 днів. Оптимальними умовами для масового розмноження кліщів є суха, жарка погода (температура повітря +29…+30°С та вологість 35-55%). Температура понад +32...+35°С та вологість повітря понад 80-85% пригнічують розвиток шкідника, яйця гинуть, а плодючість самок знижується.

Плодючість: до 150 яєць (за оптимальних умов).

Кількість поколінь: до 20.

Зимуюча стадія: діапазуючі запліднені самки у тріщинах кори, щілинах теплиць, під опалим листям, рослинними рештками.

Заходи захисту: знищення рослинних решток і бур’янів, обробка препаратами: Антикліщ Про (7-10 мл), Інферно (50-60 г – додаткова дія за максимальних норм) на 8-10 л води, Ескаліп (4-6 мл на 2.5-3.5 л води)