Поширення: по всій території України, особливо на зрошуваних землях.

Культури, які пошкоджує: цибуля, рідше – часник.

Шкоди завдають: личинки. Характер пошкодження: личинки проникають у цибулину з нижнього боку або збоку денця та повністю виїдають тканини зсередини. Найбільш шкодочинні личинки цибулевої мухи першого покоління. Пошкоджені цибулини гниють, їх листки в’януть, жовтіють і згодом засихають.

Розвиток: виліт мух спостерігається в кінці квітня – на початку травня та триває близько 50 днів. Імаго додатково живляться нектаром і пилком дикорослих рослин. Мухи активні в ранкові та вечірні години, а вдень перебувають у стані спокою. Самка відкладає яйця на сухі луски, рідше – в пазухи листків та на ґрунт біля основи кормових рослин. Ембріональний розвиток, залежно від температури повітря, становить 3–8 днів. Через 12-20 днів з’являються личинки, які згодом заляльковуються в ґрунті. Розвиток лялечок триває 10-20 днів. Мухи другого покоління з’являються в кінці червня – у другій половині липня, їх личинки починають шкодити на цибулі пізніх строків сівби та садіння.

Плодючість: 40-60 яєць.

Кількість поколінь: 2.

Зимуюча стадія: лялечки в пупаріях на глибині ґрунту 5-20 см.

Заходи захисту: оранка ґрунту восени, знищення рослинних решток, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 6-10 л води), Ато Жук (1-1.5 мл на 3-5 л води), Ато Жук + Авангард Стимул (3 + 10 мл на 6-10 л води), Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 10-15 л води), Фас (2 мл на 3-5 л води) – в період масового льоту мух