Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: слива, алича, терен, рідше – черешня та абрикос.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки першого віку проникають у зав’язь і живляться м’якоттю та незатверділою кісточкою плоду. Личинки другого та третього віків виїдають м’якоть у серединній частині плодів. Це спричиняє витікання камеді бурого кольору, змішаної з екскрементами (нагадує «аромат клопа»). Личинки можуть пошкоджувати від 3 до 6 плодів за період розвитку. В третій декаді травня – на початку червня може спостерігатись масове обсипання пошкоджених плодів (втрати врожаю сягають до 95%).

Розвиток: заляльковування відбувається при прогріванні верхнього шару ґрунту до +8°С. Розвиток лялечки триває 7-14 діб. За 5-7 діб до початку цвітіння сливи відбувається вихід дорослих особин із ґрунту. При температурі повітря +15°С самка робить надріз під епідермісом чашечки бутонів і відкладає одне, рідше – два яйця. Личинки відроджуються в кінці цвітіння та живляться протягом 21-28 діб. Після завершення розвитку залишають опалий плід і зариваються в ґрунт на зимівлю.

Плодючість: 20-60 яєць.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: личинки в ґрунті на глибині 3-15 см.

Заходи захисту: обробіток ґрунту в міжряддях і пристовбурних кругах, культивація ґрунту наприкінці масового осипання пошкоджених слив, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Гудвін (3-4 мл на 5-8 л води