Поширення: по всій території України трапляється два види – велика та листкова трояндові попелиці.

Культури, які пошкоджують: троянда, шипшина та інші рослини підродини розанних.

Шкоди завдають: личинки, німфи, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: висмоктують сік із листків, пагонів і вводять всередину тканин отруйні для рослин ферменти слини. Внаслідок пошкодження листки деформуються, пагони викривляються, бутони не розпускаються та опадають. Втрати пелюсток троянд можуть сягати 15%. Крім цього, попелиці є переносниками вірусних хвороб.

Розвиток: в квітні з яєць попелиць відроджуються личинки. В травні-червні щільність великої трояндової попелиці зменшується через її міграцію до інших місць. Тому з червня по листопад основної шкоди завдає листкова трояндова попелиця, яка, на відміну від великої, живиться лише трояндою. За температури +15…+20°С та вологості повітря 60-70% відбувається найбільш інтенсивне розмноження попелиць.

Плодючість: 170-230 яєць.

Кількість поколінь: 15.

Зимуюча стадія: яйця на однорічних пагонах біля основи бруньок.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4 + 3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 9-10 л води), Фас (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин)