Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: понад 150 видів рослин у відкритому та закритому ґрунті (огірки, кавуни, гарбузи, томати, капуста, цибуля та ін.).

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться личинки та імаго клітинним соком на нижньому боці листків, внаслідок чого на них з’являються білуваті плями трикутної форми з чорними крапками екскрементів шкідників. У разі сильного пошкодження плями зливаються у видовжені сріблясті смуги. У пошкоджених рослин призупиняється ріст, листки деформуються, втрачають тургор, а з часом жовтіють і засихають. На відміну від здорових, такі рослини передчасно завершують свій розвиток, мають низьку продуктивність, а урожай погано зберігається. При заселенні трипсом насінників цибулі суцвіття можуть передчасно засохнути або ж утворити щупле насіння низької якості. На капусті симптоми подібні, однак шкідник особливо небезпечний при потраплянні в головки (в процесі їх формування). Листки в таких головках мають помітні смуги жовтого кольору, які з’являються в результаті живлення трипсів. Окрім цього, екскременти шкідників провокують загнивання головок, тому така капуста непридатна до зберігання навіть протягом короткого періоду. На огірках трипс спричиняє втрату тургору листків, їх деформацію, пожовтіння та передчасне відмирання. До того ж, тютюновий трипс є переносником різних вірусних хвороб.

Розвиток: вихід із місць зимівлі спостерігається при +8°С, а за температури +11°С трипси починають мігрувати та заселяти листки бур’янів (середина квітня). Наприкінці квітня – на початку червня шкідники переходять на культурні рослини. Самки відкладають яйця, роблячи надріз під шкірочкою листка. Тривалість ембріонального розвитку становить 3-7 днів. Через 3-5 днів з’являються личинки першого віку, а через 6-8 – другого. Також трипси мають стадію німфи, яка триває 1-7 днів і проходить у ґрунті. Після завершення розвитку новоутворені імаго піднімаються на поверхню та починають живитись культурними рослинами. Тривалість розвитку одного покоління становить 15- 30 діб. Найінтенсивніше тютюновий трипс розвивається за температури повітря +25...+30°С та вологості 80-85%.

Плодючість: до 100 яєць.

Кількість поколінь: 13-17 – в умовах закритого ґрунту, 3-4 – в умовах Лісостепу, та 5-6 – південній частині Степу (відкритий ґрунт).

Зимуюча стадія: личинки та дорослі особини (переважно самки) в ґрунті на глибині 5-7 см, у щілинах теплиць, парниках, під рослинними рештками.

Заходи захисту: обробіток ґрунту, знищення рослинних решток, контроль бур’янів, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 6-10 л води), Антикліщ Про (7-10 мл на 8-10 л води), Ато Жук (1-1.5 мл на 3-5 л води), Ато Жук + Авангард Стимул (3 + 10 мл на 6-10 л води), Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 10-15 л води), Ескаліп (4-6 мл на 2.5-3.5 л води)