Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: смородина, аґрус, троянди.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: висмоктують клітинний сік із листків, внаслідок чого на верхньому боці утворюються вишнево- червоні гали. Пошкоджене листя скручується та відмирає. Крім цього, шкідники здатні переносити вірусні хвороби.

Розвиток: на початку розпускання листків відроджуються личинки та розміщуються з нижнього боку листка. Через два тижні вони перетворюються на самок-засновниць, які розмножуються за допомогою живородіння. В кінці червня – на початку липня з’являються самки-розселювачки, які перелітають на рослини родини губоцвітих і народжують живих личинок. Їх розвиток триває до кінця літа. Пізніше з’являються самки-статеноски, які повертаються на смородину. Після їх спарювання з’являються різностатеві личинки, з яких виростуть самці та самки, які зможуть відкласти вже зимуючі запліднені яйця.

Плодючість: 5-10 яєць.

Кількість поколінь: 6-7.

Зимуюча стадія: запліднені яйця на молодих пагонах, у тріщинах кори.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: профілактично до розпускання бруньок – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води), за появи шкідників – Антигусінь + Самшит (4 + 3 мл на 5-8 л), Антиколорад Макс (2-2.5 мл на 5-8 л), Ато Жук (1.5-2 мл на 5-8 л), Гудвін (3-4 мл на 5-8 л)