Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: слива, абрикос, персик, алича, терен, рідше – вишня та черешня.

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: спочатку гусениця вгризається у шкірочку плода. Після проникнення в плід шкідник закриває місце входу павутиною та недогризками. В місцях пошкодженого плоду витікає камедь прозорого кольору, яка згодом засихає. Пізніше (через 3-5 діб) шкідник прокладає ходи в м’якуші та досягає черешка, де перегризає судинноволокнистий пучок. Ріст плодів призупиняється, вони набувають фіолетового кольору, передчасно дозрівають та опадають. В молодих плодах гусениця живиться м’якушем та кісточкою, яка ще не затверділа, у дозрілих – вигризає м’якуш біля кісточки і заповнює його екскрементами. Закінчивши живлення, шкідники покидають плід через вхідний отвір.

Розвиток: заляльковування відбувається через 10-15 діб після підвищення середньодобової температури понад +10°С і триває 35-45 діб. Виліт метеликів розпочинається при сумі ефективних температур 105-120°С, а масовий літ – через 12- 15 діб. Через 3-5 діб самка відкладає яйця на плоди, рідше – на нижній бік листків по одному, іноді – 2-3 шт. Через 5-10 діб з’являються гусениці, які швидко проникають у плід (від кількох хвилин до кількох годин). Їх розвиток триває 20-30 діб, і вони здатні переходити в інший плід. В північних районах України вихід гусениць із плодів відбувається в липні, на Півдні – в першій декаді червня. У другій декаді або в кінці червня спостерігається масовий літ другого покоління метеликів, що характерно для південних регіонів.

Плодючість: 50-90 яєць.

Кількість поколінь: 1-2.

Зимуюча стадія: гусениці в павутинних коконах у тріщинах кори, в рослинних рештках, у поверхневому шарі ґрунту.

Заходи захисту: очищення відмерлої кори на старих деревах, обробіток ґрунту в пристовбурних кругах, дезінсекція тари, сходів плодосховищ, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2.5 мл), Ато Жук (2 мл), Гудвін, Фас* (2-2.5 мл), Антигусінь* + Самшит (4 + 3 мл) на 5-8 л води, Туріл (2-2.5 г на 8-10 л води) *в період льоту метеликів