Поширення: чорна блішка на Півдні, в північній частині – хвиляста, виїмчаста та блідонога.

Культури, які пошкоджують: капуста, редька, редиска, гірчиця, ріпа, бруква, турнепс та інші капустяні.

Шкоди завдають: дорослі особини (імаго), додатково – личинки (у блідоногої блішки).

Характер пошкодження: шкодять на сходах та розсаді. Об’їдають сім’ядолі та наймолодші верхівкові листки, зішкрібають епідерміс у вигляді виразок різного діаметру, а при масовому розмноженні – скелетують листя. Одна хрестоцвіта блішка за 10 хвилин вигризає виразку площею 2.5-3 мм2, а за добу – 14-15 мм2. Дорослі жуки здатні пошкоджувати стебла, квітки, стручки і плоди. Тканина на пошкоджених листках підсихає, змінює колір, пізніше утворюються дрібні отвори. За сильного пошкодження листки жовтіють і засихають. В роки масового розмноження блішки здатні знищити молоді сходи за один день.

Розвиток: жуки виходять із місць зимівлі в другій декаді квітня – на початку травня і поселяються на бур’янах, що належать до родини капустяних (талабан, суріпиця, редька дика, гірчиця польова та ін.). Пізніше переходять на культурні рослини. Блішки інтенсивно живляться з 10 до 13 та з 16 до 18 години. В травні-червні жуки спаровуються. Самки відкладають яйця в ґрунт, а личинки, що виходять з яєць, живляться корінцями капустяних рослин, не завдаючи їм відчутної шкоди. Самки виїмчастої блішки вигризають у головному корені рослини ямки та відкладають у них яйця, потім личинки розвиваються всередині коріння. Блідонога блішка відкладає яйця на нижній бік листя, личинки, що відроджуються, вгризаються в листки, мінують їх і живуть там до перетворення на лялечку. Самки хвилястої блішки відкладають яйця на листя капустяних культур, де розвиваються в подальшому личинки. Блішки відкладають яйця поодиноко чи групами по 5-25 шт. Тривалість ембріонального розвитку – 3-15 днів, а личинок - 14-30 діб. Після завершення живлення личинки покидають листя і заляльковуються у ґрунті на глибині від 1 до 12 см. Розвиток лялечки триває 8-17 діб, а весь період розвитку займає від 27 до 50 діб. В кінці липня з’являється нове покоління блішок, які при пониженні температур переходять до місць перезимівлі.

Плодючість: від 40 до 60 шт., залежно від виду.

Кількість поколінь: 1 (за сприятливих умов – до 2-х).

Зимуюча стадія: статевонезрілі жуки у верхньому шарі ґрунту під рослинними рештками, неподалік від місць осіннього живлення.

Заходи захисту: знищення бур’янів із родини капустяних, обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 6-10 л води), Ато Жук (1-1.5 мл на 3-5 л води), Ато Жук + Авангард Стимул (3 + 10 мл на 6-10 л води), Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 10-15 л води), Фас (2 мл на 3-5 л води)