Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які пошкоджує: різні види сосни, найчастіше – сосна звичайна, сосна Банкса та інші хвойні.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки молодших віків об’їдають хвоїнки з країв, а старших – з’їдають їх повністю. Спочатку живляться старою хвоєю, якщо корму не вистачає, переходять на молоду. Тримаються разом, по кілька десятків особин. Також личинки перегризають пагони. Одна личинка за період живлення з’їдає 0.9 г хвої (20-30 хвоїнок).

Розвиток: відроджуються личинки з яєць, що перезимували, в кінці квітня або на початку травня. З яєць, що були відкладені шкідником після його перезимівлі та заляльковування, личинки відроджуються пізніше. Личинки відразу після відродження починають живлення. Їх розвиток триває 20-27 діб. Личинки проходять 5-6 віків. В останньому віці личинки припиняють живлення і в кінці червня переходять для коконування в лісову підстилку. Орієнтовно, половина особин впадає у діапаузу до весни наступного року, частина – до 2-3 років, решта заляльковується. У серпні- вересні з’являються дорослі особини, які не потребують додаткового живлення. Самки найчастіше відкладають яйця в молоду (однорічну) хвою, в «кишеньки». Яйця на хвої знаходяться окремо, на відстані 1-1.5 мм одне від одного. Початкові етапи ембріонального розвитку розпочинаються ще восени, а завершуються весною.

Плодючість: 100-150 яєць.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: яйця всередині хвоїнок, еонімфи – в лісовій підстилці.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл на 5-8 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2 + 10 мл на 5-10 л води), Антигусінь* + Самшит (4 + 3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 мл води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5 + 10 мл на 9-10 л води), Фас* (1-1.5 мл на 3-5 л води)