График работы:

Прием заказов: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

0
Мой заказ
Сравнение
Добавьте товары для сравнения

Фунгициды

Загальні рекомендації із застосування фунгіцидів

Фунгіциди (від лат. fungi — гриб і caedo — вбиваю) — хімічні сполуки або біологічні організми, що використовуються як для запобігання проростанню спор і формуванню росткових трубок, так і для припинення росту міцелію грибів. За мобільністю (рухомістю) в рослині фунгіциди поділяють на контактні, локально-системні та системні.

КОНТАКТНІ ФУНГІЦИДИ

Після обробки залишаються на поверхні рослини і викликають загибель збудника при контакті з ним. Ефективність контактних препаратів залежить від тривалості їх захисної дії, фізико-хімічних властивостей діючої речовини та її вмісту, здатності утримуватись і розтікатись по поверхні та гідротермічних умов сезону. Такі фунгіциди, в основному, виконують лише захисну функцію, так як не здатні проникати та рухатись всередині рослини.

СИСТЕМНІ ФУНГІЦИДИ

Після обробки проникають всередину рослини, поширюються по судинній системі та захищають нові прирости, що з’являються після обробки, пригнічують розвиток збудників внаслідок безпосередньої дії на них або в результаті порушення обміну речовин у патогенів. Вони швидше поглинаються рослинами, і тому ефективність їх дії меншою мірою залежить від погодних умов (опадів і температури). Більшість фунгіцидів виконують захисну, лікувальну та викорінюючу функції.

ЗА СПОСОБОМ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ В РОСЛИНІ ЇХ ПОДІЛЯЮТЬ НА ДВІ ГРУПИ:

• фунгіциди, які рухаються від місця проникнення (листя, стебла, квітки, плоди тощо) до кореневої системи, коренеплодів або бульб, — базипетальний рух;

• фунгіциди, які транспортуються з кореневої системи, коренеплодів або бульб у надземну частину рослин, — акропетальний рух.

     

КОМБІНОВАНІ ФУНГІЦИДИ

Фунгіцидна група включає в себе діючі речовини контактної та системної (локально-системної) дії. Контактна діюча речоЗагальні рекомендації із застосування фунгіцидів 219 вина фунгіциду запобігає проникненню спор збудників всередину рослини, а системна – швидко проникає в рослини і пригнічує розвиток збудника всередині тканин, завдяки чому забезпечується повноцінний захист оброблюваної культури.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Робочий розчин препарату необхідно готувати на спеціальних майданчиках, осторонь від водних джерел з використанням засобів індивідуального захисту. Для приготування робочого розчину ємність (ранцевий обприскувач, інша тара) заповнити водою на 1/3 частину об’єму резервуара і додати необхідну розрахункову (на задану площу) кількість препарату та перемішати. Через декілька хвилин долити воду до 2/3 об’єму ємності. В разі додавання до розчину прилипача долити розрахункову кількість ПАР в останню чергу, щоб запобігти утворенню надмірної піни. Заповнити ємність до повного об’єму, ретельно перемішати. Робочий розчин використати в день його приготування, оскільки при тривалому зберіганні втрачаються властивості препаратів.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Обирається залежно від виду культури та діючої речовини препарату (для контактних вона вища, ніж для системних). Молоді дерева – 2-3 л/дерево, плодоносні дерева – 5 л/дерево, виноград, смородина – 3-5 л/кущ, овочеві культури – 3-5 л на 1 сотку, закритий ґрунт – до 10 л на 1 сотку.

ОСОБЛИВОСТІ ДОСЯГНЕННЯ МАКСИМАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНГІЦИДІВ

Під час обприскування уважно стежте за рівномірним розподілом робочого розчину по поверхні оброблюваної культури, а також за нормою витрати. Для зменшення ризику виникнення резистентності (стійкості) у патогенів необхідно чергувати фунгіциди з різними механізмами дії або використовувати різні їх комбінації. Проводити обприскування при температурі не вище + 25°С, швидкості вітру не більше 5 м/с, за відсутності роси чи опадів, у закритому приміщенні – при належній вентиляції.

     

Наверх