Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Прогрівання як стимулятор росту картоплі

Всі рослини в нашій місцевості взимку переживають період спокою. Бульби, коренеплоди та цибулини переносять період спокою в холоді. В цей час в них утворюються різні речовини та закладаються квіткові бруньки, з яких потім утворяться квіти та насіння (якщо мова йде про цибулю або цибулинні квіти).

Якщо в підвалі чи погребі взимку тепло, картопля сприймає це як початок весни і починає рости. Тому для зниження температури час від часу провітрюйте сховище. Обривайте паростки, які з’явились, щоб рослина не витрачала зайві сили.

У холоді притуплюється ріст вічок (ростових бруньок), проте активізується розвиток коренів. Тому досвідчені городники виймають картоплю для прогрівання приблизно за місяць-півтора до посадки, для чого виносять її на сонце. Науковою мовою це називається яровизація.

Пам’ятайте, що у пізнішого сорту довше утворюються стимулятори росту для картоплі.

Найкращий час для стимуляції бульб до проростання – з 10-12 березня. Оптимально висаджувати їх до середини квітня, інакше в теплому ґрунті затримуватиметься ріст корінців і вся сила піде у пагони. Перед посадкою обірвіть з картоплини бокові вічка, залишаючи два-три на верхівці – в цій частині бульби найбільше власних стимуляторів росту. Також непогані результати дає посадка бульб вічками донизу: пагони тягнутимуться до світла, попутно нарощуючи додаткові корінці.

Стимулятори росту для картоплі: їх особливості

Речовини, які забезпечують інтенсивний ріст рослин, називаються фітогормонами. Їх також можна синтезувати з природної сировини, наприклад, грибів, бактерій чи водоростей. Детальніше про те, які речовини виступають стимуляторами росту для різних культур, читайте тут.

В сільському господарстві широко використовують комплексні стимулятори, випробувані на різних культурах. Їх суттєвими перевагами є те, що вони підвищують стійкість рослин до хвороб, подовжують період вегетації, покращують смак і лежкість плодів, при цьому залишаючись безпечними для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Стимулятори росту для картоплі: як вони діють

Якщо ви шукаєте стимулятори росту для картоплі, рекомендую звернути увагу на комплексний препарат вітчизняного виробництва – антистресант Авангард Стимул. Він містить усі необхідні речовини для забезпечення зростання не тільки картоплі, але й капусти, перцю, баклажанів, огірків та томатів, що добре позначається на врожайності. Також препарат підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов та хвороб.

Перед посадкою обприскайте картоплю розчином цього препарату – 30 мл розчиніть у 500-700 мл води. Через кілька годин посадіть оброблені бульби звичайним способом. Вдруге грядки обробляють під час вегетації та цвітіння: кроплять розчином із 10-15 мл засобу на 5 л води з розрахунку на сотку.

Погана екологія, погода, виснаженість ґрунтів, виродження сортів – поширені проблеми наших господарів останніми роками. Так само, як лікарі радять окрім збалансованого харчування вживати комплексні вітаміни з мінералами, так і я раджу застосовувати регулятори та стимулятори росту для картоплі та інших культур, які підвищують імунітет і сприяють отриманню максимального врожаю.