Блог

Слива

Блог
Хвороби сливи і боротьба з ними: як захистити урожай
У середині літа мене часто запитують, чому обпадають плоди сливи і чи не є причиною хвороби сливи. Слива доволі часто хворіє й дуже поширені хвороби для неї – кучерявість листя сливи, парша на сливі, моніліоз, клястероспоріоз.
У багатьох кісточкових схожі захворювання, тому якщо на сливі ви побачили якісь підозрілі ознаки – плями на листі, зморшкуватість або скручування листя, це сигнал до того, щоб перевірити всі кісточкові дерева. Нижче у статті спробуємо розібратись, що можна зустріти на сливових деревах та як захистити їх від інфекцій.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники сливи: як позбутися непрошених гостей
Сливи дуже популярні в садах, бо добре ростуть в більшості регіонів. А от шкідники сливи і боротьба з ними – щороку актуальна тема в розмовах садівників. Комах, які зазіхають на цю культуру та плоди – хоч загати роби. А що більше дерев, то важче контролювати популяції шкідників.
Тим більше, що комахам паркани не указ, якщо дерево їм до вподоби, то вони оселяться там надовго, якщо нічого не робити. Як наслідок – гори падалиці попід деревами, хмари метеликів та розпач від втрати урожаю. І ще б знати, які ураження від яких шкідників!
Нижче в статі я розповім, які шкідники сливи існують та як з цією напастю боротися.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обрізка сливи – формування крони навесні
Слива, як абрикос та вишня, загущується дуже швидко. Питання обрізки, а особливо її термінів, хвилює багатьох садівників, які ще не набили руку в догляді за кісточковими плодовими деревами. Насправді обрізка сливи можлива протягом чотирьох сезонів, але у визначений час. Купуючи саджанець, поцікавтеся, яка форма крони має бути у цього сорту сливи. Багатьом деревам підходить обрізування крони ярусним методом, коли на дереві залишають 5–7 скелетних (основних) гілок на різній висоті, надаючи форму піраміди. Проте є сливи, які за формою крони подібні до тополі. Навіть обрізка верхівки центрального пагону не зупинить ріст дерева вгору. Тоді крону обрізують у формі циліндра (стовпа), не забуваючи про ярусну будову. Найважливіша обрізка у перші 5 років, поки дерево активно росте. На 6–7 рік проводять здебільшого омолоджувальну обрізку для збільшення кількості плодоносних гілок та видалення старих сухих.
Провідний експерт
Детальніше

Все про сливу: вирощування, посадка, догляд за деревом
Вирощування сливи: як зібрати щедрий урожай фруктів

Соковиті, стиглі фруктові плоди – найкраща нагорода для людей, які багато часу приділяють садівництву. Слива – популярне плодове дерево в саду багатьох садівників. Її плоди насичені вітамінами, мінералами і багатьма корисними речовинами. Вживати фрукти можна як у свіжому вигляді, так і приготованими в компотах, джемах, варенні.
Вирощування сливи – процес, який потребує певних зусиль. Адже тільки при правильному і регулярному догляді за деревом воно буде гарно плодоносити. Як виростити сливу? Які нюанси потрібно враховувати, формуючи крону дерева? Як позбутися хвороб і шкідників? Все про сливу ви дізнаєтеся із матеріалів, які підготувала спілка “Аптека садівника”. Ми зібрали корисні рекомендації про вирощування сливи, які допоможуть садівникам-початківцям отримувати хороший урожай плодів.

Тонкощі вирощування сливи – поради досвідчених садівників

Слива добре пристосовується до різних кліматичних умов і типів ґрунтів. Але посадивши деревце, потрібно своєчасно доглядати за ним, щоб воно регулярно давало гарний урожай. Із матеріалів ви дізнаєтеся:

  • як і коли підрізати гілки – наші експерти підготували поради про формування крони молодих саджанців, правила обрізки рослин на третій, четвертий рік після посадки, омолодження гілок;
  • як боротися з хворобами – парша, курчавість листя, іржа та інші захворювання дуже небезпечні для дерева. Турботливі садівники діляться секретами, як уберегти здорові дерева та вилікувати уражені рослини, які засоби захисту для цього застосовувати і коли їх краще вносити;
  • як позбутися шкідників – попелиця, сливова плодожерка, смугаста міль, гусениці більше не будуть знищувати урожай. Ми розповімо, як і коли використовувати препарати, щоб на повну насолодитися плодами своєї праці.
Вирощування сливи та догляд за деревами без зайвих труднощів

Догляд за сливою, як і будь-яким іншим плодовим деревом у саду, повинен бути регулярним. Правильно доглядаючи за насадженнями, ви зможете насолодитися свіжими фруктами влітку, а взимку – компотами та варенням.
Якщо у вас виникли труднощі з вибором сорту, посадкою, вирощуванням сливи звертайтеся за допомогою до наших експертів. Це можна зробити, зателефонувавши за телефоном гарячої лінії 0800 301 401, залишивши коментар до статті або відправивши повідомлення через форму зворотного зв’язку. Також скористайтеся рубрикою “Запитати експерта”. Досвідчені дачники-садівники допоможуть знайти дієвий метод для вирішення ваших проблем, щоб вирощування сливи приносило одне задоволення.