Блог

Абрикос

Блог
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби абрикоса та їх лікування
Хвороби абрикосових дерев не мають дуже яскравих ознак, тому в них непросто розібратися. Найпоширеніша хвороба, яку ні з чим не сплутаєш – моніліоз абрикоса, коли засихають гілки водночас із листям і цвітом. Будь-які плями на листі та цятки на плодах – це теж ознаки хвороб, і лікувати дерево після виявлення інфекції набагато складніше, ніж провести профілактику. Давайте розберемося, з якими неприємними проявами хвороб абрикоса ми стикаємося у нашому саду.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обрізка абрикоса двічі на рік: навіщо обрізати навесні та восени
Як правильно обрізати абрикос потрібно знати для того, щоб дерево залишалось здоровим та довгі роки рясно плодоносило. Тому весняна обрізка абрикоса так само важлива, як і осіння. А деколи необхідно вкоротити гілки й улітку. Дерево це росте майже у кожному садку, а от догляд за абрикосом часто неправильний. Всі з дитинства любили під’їдати на корі «мармелад» із застиглого соку. А от те, що такі «сльози» виснажують дерево, воно хворіє, про це господарі не замислюються. Важливо пам’ятати, що обрізати абрикос необхідно лише після початку сокоруху, а не до – це відрізняє його від всіх інших дерев. І так само осіння обрізка абрикоса проводиться до того, як листя остаточно обсиплеться.
Обрізати абрикос корисно для того, щоб регулювати урожай. Це одне з небагатьох дерев, яке намагається виростити до стану стиглості кожен плід. Тому часто після рясного цвітіння можна помітити безліч дрібних абрикосиків. Після обрізки плодів буде менше, але зате вони будуть набагато більше за розміром.
Провідний експерт
Детальніше

Вирощування абрикосів – догляд за плодовим деревом
Дерево абрикос: вирощування абрикосового саду

Дуже смачний, соковитий, ароматний плід, який у багатьох асоціюється з літнім сонечком через свій насичений жовтий колір – це абрикос. Дерево потребує своєчасного та правильного догляду: поливу, підрізання гілок, внесення добрив та препаратів для захисту від шкідників та хвороб. Лише дотримуючись правил агротехніки абрикосового саду на кінець сезону можна зібрати щедрий урожай ароматних медових плодів.
У південних регіонах України дерево абрикос зустрічається майже в кожному саду. Проте, щоб виростити плодову культуру в центральних і північних областях, необхідно приділяти догляду за деревом особливу увагу.
Як доглядати за абрикосовим садом? Коли садити молоді саджанці, здійснювати обрізку гілок? Якою має бути технологія вирощування абрикосів? Знання в даних питаннях допоможуть виростити абрикосові дерева, які будуть давати високий урожай. Щоб полегшити садівникам-любителям, а особливо початківцям, пошук інформації, спілка “Аптека садівника” створила спеціальний розділ, присвячений вирощуванню абрикосів.

Дерево абрикос – як зібрати відмінний урожай

На сайті ви знайдете ряд корисних порад від експертів у галузі садівництва абрикоса. Матеріали присвячені наступним темам:

  • особливості формування крони – для чого зрізати старі гілки, чим обробляти місця спилу;
  • особливості обрізки в весняний та осінній періоди – коли навесні починати формування крони молодих дерев абрикос, підрізати гілки восени, щоб дерево добре перезимувало;
  • лікування хвороб – моніліоз, бура іржа, парша, як боротися з цими та іншими захворюваннями, які засоби захисту використовувати, щоб зменшити ризик зараження грибковими хворобами.
Вирощування абрикосів – поставте питання експертам

Не знаєте, із чого почати посадку і вирощування абрикосів, як доглядати за молодиси саджанцями? Зверніться по допомогою до наших садівників. Вони підкажуть дієвий метод вирішення проблеми. Телефонуйте за номером гарячої лінії 0 800 301 401, надсилайте повідомлення через форму зворотного зв’язку або залиште коментар до статті. Також можна скористатися рубрикою “Запитати експерта” – досвідчені садівники дадуть слушну пораду, поділяться знаннями. Звертайтеся – будемо раді допомогти!