Блог

Буряк

Блог
Хвороби буряків: як врятувати коренеплоди
Хвороби столового буряка доволі поширені. Інша справа, що відрізнити їхні ознаки для неспеціаліста досить важко. Зверніть увагу, якщо коренеплоди з якоїсь причини погано ростуть або гниють, напевно, причиною цього може бути церкоспороз буряків, фомоз чи інша грибкова хвороба.
Близько 80% хвороб буряка виникає через грибкові інфекції, чому сприяє вирощування буряків на важких глинистих ґрунтах із застоєм води та на бідний землі з дефіцитом мікроелементів. Поява ж плям на листі, викликаних вірусними захворюваннями, зазвичай діагностується в кожному четвертому випадку. У дощові роки втрати врожаю можуть сягати 50%.
Нижче в статті я розповім, як визначити хвороби буряків та як їх лікувати.
Провідний експерт
Детальніше

Як виростити буряк – поради “Аптеки садівників”
Вирощування буряка – овочівництво на “5+”

Мабуть, кожен чув про величезну користь буряка для організму людини. Вживати овоч рекомендують при гіпертонії, лікуванні цукрового діабету, анемії та інших захворювань. Буряк має ряд лікувальних властивостей – спазмолітичні, протизапальні, загальнозміцнюючі. Саме тому, що плоди культури настільки корисні для організму, а страви з коренеплодом дуже популярні, особливо серед українського населення, багато хто вирощує овоч на городній ділянці. Секрети вирощування буряка хочуть дізнатися багато городників, особливо початківців. Буряк – культура невибаглива та не вимагає створення якихось особливих умов. Проте якщо своєчасно не доглядати за саджанцями, зібрати гарний урожай не вдасться. Кожен дачник-городник, який займається вирощуванням буряка, бажає, щоб коренеплоди були солодкими, великими і гарно зберігалися. Цього можна досягти тільки при своєчасному і комплексному підході до агротехніки.
Якщо ви хочете дізнатися все про буряк – вирощування, особливості поливу, захист від шкідників, спілка “Аптека садівника” підготувала ряд корисних порад про агротехніку культури.

Вирощування буряка: правильний догляд = щедрий урожай

У розділі ми зібрали інформацію, якою поділилися досвідчені городники, щоб по закінченні сезону ви змогли зібрати щедрий урожай коренеплодів. Матеріали присвячені наступним темам:

  • посадка – що потрібно робити, щоб посівний матеріал краще проростав, коли висівати насіння;
  • проріджування сходів;
  • особливості поливу;
  • підживлення саджанців добривами;
  • методи боротьби з хворобами, шкідниками – які засоби захисту використовувати для профілактики захворювань і знищення шкідників, коли проводити обприскування.
Своєчасно доглядаючи за культурою, ви зберете з грядок здорові солодкі плоди.

Все про буряк – запитайте досвідчених городників

Запорука гарного врожаю – своєчасний догляд за культурними рослинами, які ви садите на грядках. І звичайно ж, як і будь-який овоч, уваги до себе вимагає буряк – агротехніка за культурою повинна бути правильною та регулярною. Тільки так ви зможете насолодитися смачними стравами із коренеплодів.
Поставити питання, пов’язані з вирощуванням буряка, можна нашим фахівцям в рубриці “Запитати експерта”. Вони допоможуть вирішити вашу проблему, дадуть слушну пораду. Також телефонуйте за номером гарячої лінії 0800 301 401 або залиште повідомлення через форму зворотного зв’язку. Приєднуйтесь до обговорень в коментарях до статей. Звертайтеся, ми завжди раді допомогти!