Блог

Смородина

Блог
Шкідники смородини і боротьба з ними
У кожного господаря, який вирощує смородину, чимале занепокоєння викликають шкідники смородини. Річ у тім, що шкідники смородини не такі прості, як здаються – одних можна легко помітити неозброєним оком, тоді як інших (наприклад, склівку, кліщів) досить важко виявити.
Давайте розберемося, від яких шкідників найчастіше потерпають улюблені ягідні кущики і чому ми не добираємо врожай смородини та порічок для зимових заготовок.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Попелиця на смородині: захищаємо кущі від супершкідника
Найпоширеніші шкідники ягідних кущів – попелиці. Мене часто запитують, чому її так важко вивести та який метод найбільш ефективний. Боротьба з попелицею на смородині хоч і тривала, проте при комплексному підході ефективна.
Нижче в статті я розповім, як можна зарадити пошкодженню кущів та втраті ягід.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби смородини та методи їх контролю
Хвороби і шкідники смородини знайомі всім, хто вирощував ці ягідні кущі. Як би ми не дбали про підживлення і полив рослин, основна причина, чому з’являються плями на листі й обсипається смородина – хвороби і шкідники. Визначити причину й терміново підібрати потрібне лікування стає першочерговою задачею.
Нижче в статті я розповім, коли та як правильно обробляти смородину та лікувати її хвороби.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Вирощування смородини: посадка, догляд та розмноження
Кожна господиня знає, як заготовити ягоди смородини – хтось перетирає її з цукром, хтось варить варення. А от технологія вирощування смородини для багатьох чомусь як китайська грамота.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обрізка смородини: правила для червоної та чорної смородини
Для всіх ягідних кущів обрізка – це обов’язкова процедура! Без неї кущі старіють, а ягоди дрібніють. І якщо молодий кущ дає грона розміром ледь не з виноград, то старі мають вигляд, як баба-яга із покрученою ковінькою, та і ягоди у них завбільшки за просо.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Догляд за смородиною: все від А до Я
Як доглядати за смородиною навесні, восени та влітку? Кущі, звісно, ростимуть і самі, а от врожай залежатиме лише від вашої турботи та прикладених зусиль!
Я хочу поділитися з вами знаннями, коли садити смородину, як і коли її обрізати, як обробити від шкідників та хвороб і чим підживлювати.
Догляд за чорною та червоною смородиною майже однаковий, відрізняється лише процедурою обрізки.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Чорна смородина: сорти української та зарубіжної селекції
Як обрати найкращі сорти чорної смородини, рушаючи за саджанцями в розплідник? Коли мене про це питають, я уточнюю: «А яку ви більше любите: з кислинкою чи солодку? Із тонкою шкіркою чи більш товстою?» Адже ті, хто вирощує на продаж, обирають ранні сорти ягід із міцною шкіркою – вони більш транспортабельні. Якщо ж вирощують для себе, щоб ласували діти та внуки й можна було варити варення, тоді краще обирати пізніші сорти з м’якшими солодкими ягодами.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обробка смородини: чим обприскувати ягідні кущі
Коли в сусідів постає питання, як та чим обробити смородину навесні, щоб уникнути проблем із хворобами та шкідниками влітку – вони приходять до мене. Існує кілька перевірених народних способів, які я застосовую: полив гарячою водою та обприскування кущів різними розчинами для підвищення імунітету. Така весняна обробка необхідна як чорній, так і червоній смородині (порічці), але давайте по порядку.
Провідний експерт
Детальніше

Все про смородину – вирощування, розмноження, догляд за культурою
Як вирощувати смородину – поради садівників

Джерело вітамінів, мінералів та поживних речовин, різноманітна палітра смаків та кольору, високі лікарські властивості. Усе це ми згадуємо, коли мова заходить про смородину. Вирощувати культуру планує кожен третій садівник, адже вважається, що вона невибаглива до погодних змін та не потребує особливого догляду. Але це далеко не так. Тільки регулярний догляд за насадженнями дозволить отримати рясний урожай великих соковитих та ароматних плодів.
Як вирощувати смородину, щоб кущі регулярно плодоносили? Питання, яке цікавить багатьох садівників, особливо початківців, які тільки починають висаджувати сад. Що варто враховувати, вибираючи кущі для висадки, як боротися із захворюваннями та шкідниками, коли вносити добрива для підживлення грунту? Ці та інші труднощі свого часу виникали не в одного дачника-садівника. Щоб люди, які займаються садівництвом, могли уникнути даних проблем у майбутньому, спілка “Аптека садівника” створила спеціальний розділ, в якому зібрала все про смородину. Поради досвідчених садівників допоможуть отримувати хороший урожай ягід і робити щедрі запаси вітамінів до зими.

Вирощування смородини: посадка, догляд, способи розмноження

Не знаєте, з чого почати вирощування смородини? Заходьте на сторінки нашого розділу. Ми підготували ряд публікацій, в яких зібрали рекомендації досвідчених садівників, як доглядати за насадженнями смородини. Зі статей ви дізнаєтеся про:

  • особливості обрізки червоної та чорної смородини – коли варто підрізати гілки, як формувати кущ;
  • особливості профілактики насаджень від хвороб, шкідників;
  • технологію вирощування смородини – коли і як правильно садити саджанці, способи розмноження рослин;
  • внесення добрив;
  • полив кущів;
  • сорти української та закордонної селекції;
  • способи боротьби з бур’янами.
Дотримуватиметесь наших рекомендацій – врожайність із роками не буде знижуватися.

Вирощування смородини – збираймо щедрий урожай корисної ягоди

Якщо ви хочете зробити хороший ягідний запас на зиму, приділяйте вирощуванню смородини особливої ​​уваги навесні та влітку. Догляд за культурою повинен бути своєчасним та регулярним.
Залишилися відкриті питання, як вирощувати смородину? Зв’яжіться з нашими консультантами, скориставшись формою зворотного зв’язку, зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 301 401. Діліться своїми напрацюваннями про вирощування смородини в коментарях до статей. Звертайтеся – ми завжди раді допомогти!