Блог

Агрус

Блог
Найкращі сорти аґрусу в Україні
Ягоди аґрусу – одні з тих, що так люблять діти, практично «північний виноград». А от із кущами доведеться поморочитися. Для багатьох господарів із ними забагато мороки – то обріж, то оброби від хвороб, то збери врожай, поки він не обсипався, та ще й не подряпай руки колючками. Лише поодинокі фермери зважуються вирощувати аґрус на великих площах. Зате зі збутом і продажом ягід в Європу особливих проблем нема – там ці ягоди теж в дефіциті.
Отже, вирішивши посадити цю культуру, насамперед вивчіть, які сорти аґрусу підійдуть для вашої ділянки. Важливо, щоб аґрус був стійкий до борошнистої роси, інакше доведеться постійно обробляти кущ раз на 7–10 днів. Нижче в статті я розповім про кращі сорти аґрусу для України.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Борошниста роса аґрусу: як захистити кущі
Аґрус – колючий кущ із гарними зеленими або червонуватими напівпрозорими ягодами. Якщо серед літа ягоди раптово покривається білим пухом, який згодом стає коричневим, це вірна ознака хвороби борошниста роса аґрусу (сферотека). Такий же щільний наліт з’являється і на листках.
Нижче у статті я розповім, як захистити аґрус від борошнистої роси та не допустити появу симптомів хвороби наступного року.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Догляд за аґрусом: вирощування «цукеркових» кущів
Як доглядати за аґрусом – колючим кущиком із ягодами, які нагадують льодяники – щоб отримати великий врожай, а не лише поколоті руки? Ви ж тільки уявіть, як ці зелені напівпрозорі ягоди смакують у компотах, варенні, соках! Хіба можна встояти та не посадити таку красу? А я розповім вам про вирощування аґрусу та який має бути догляд за аґрусом навесні та восени.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як обрізати аґрус – менше колючок, більше ягід
Аґрус люблять усі діти. Це дуже солодкий і корисний брат смородини, плоди якого схожі на льодяники і карамельки. Для того, щоб отримати хороший урожай цих ягід, кущ аґрусу потрібно правильно обрізати. Тим більше, якщо хочеться зварити аґрусового варення. А без врожаю що звариш?
Тож розповім, як правильно обрізати аґрус і коли це робити: навесні чи восени.
Провідний експерт
Детальніше

Вирощування агрусу в Україні – секрети садівництва
Все про агрус: вирощування, посадка, догляд

Соковиті, наповнені сонячним теплом ягідки-цукерки агрусу ваблять як діток, так і дорослих. Ця ягідна культура славиться відмінною врожайністю. Якщо створити для агрусу належні умови в саду, кущі будуть плодоносити понад 20 років, радуючи щедрим урожаєм ягід. Тому багато садівників виділяють місце для даної культури на своїй садовій ділянці.
Вирощування агрусу – справа нескладна, але плодові кущі вимагають регулярного і своєчасного догляду.
Створивши правильні умови для розвитку насаджень, можна виростити та зібрати щедрий урожай ягід.
Як вирощувати агрус, коли здійснювати посадку саджанців, як боротися зі шкідниками та хворобами? Про це розповість спілка “Аптека садівника”. Ми створили спеціальний розділ, присвячений вирощуванню агрусу. У публікаціях зібрані практичні поради досвідчених дачників-садівників, які діляться своїми знаннями та напрацюваннями, щоб ви змогли насолодитися смачними плодами.

Вирощування агрусу – корисні рекомендації “Аптеки садівника”

Головна вимога, від якої залежить, як буде рости і плодоносити агрус – вирощування кущів на добре освітленій ділянці. Якщо посадити насадження на тінистій території, отримати хороший урожай не вийде – плоди будуть дрібними і з кожним роком їх кількість буде зменшуватися. Із матеріалів на сайті ви також дізнаєтесь:

  • якими препаратами удобрювати грунт перед висадкою саджанців;
  • способи пробудити рослини ранньою весною;
  • підгодівля насаджень;
  • методи боротьби зі шкідниками та профілактика хвороб;
  • обрізка навесні, восени, коли краще формувати кущі.
Вирощувати агрус не важко. Головне – допомагати йому своєчасним обрізуванням та внесенням добрив, правильно формувати крону.

Особливості вирощування агрусу – запитайте садівників-професіоналів

Якщо виникли труднощі в догляді за садом, зверніться за порадою до наших фахівців. Досвідчені садівники розкажуть, як впоратися з проблемою і створити правильний догляд за насадженням. Поставити питання можна, зателефонувавши нам за телефоном гарячої лінії 0 800 301 401, відправивши повідомлення через форму зворотного зв’язку або описавши проблему в рубриці “Запитати експерта”. Ми раді допомогти слушною порадою, щоб ваша робота була винагороджена гарним урожаєм агрусу.
Беріть участь в обговореннях статей, ваші рекомендації можуть допомогти не одному садівнику-початківцю.