Створити красу на присадибній ділянці хочеться багатьом садівникам. Навіть якщо місця не так багато, все одно для кількох квітучих або листяних декоративних рослин вдасться виділити ділянку. Але що робити, якщо немає можливості витрачати багато часу й сил на догляд за такими рослинами? Наприклад, це дачна ділянка, і ви буваєте там лише у вихідні. Або ж з інших причин не виходить постійно приділяти увагу декоративникам? Тоді можна обрати невибагливі рослини, які і багато часу не вимагають від садівника, і прикрашатимуть вашу ділянку.

Прочитавши статтю, ви, можливо, надихнетеся і отримаєте підказку, які цікаві рослини посадити на своїй ділянці. Або ж знайдете ідеї, як та з чим поєднати ті декоративні культури, що вже у вас є.

Рослини, які можуть рости у півтіні

Інколи, якщо ділянка не дуже велика, хочеться використати місце максимально з користю. Тоді для декоративних рослин знайдеться місце, де не завжди буде діставати сонечко. Якщо у вас саме така ситуація, радимо пригледітися до таких декоративників.

Аквілегія

Інакше називають цю рослину водозбір. Рослина любить півтінь, і саме там вони матимуть розкішний вигляд. А от на сонці рослини формуються більш компактні.

Аквілегія може рости на будь-яких ґрунтах, але якщо хочеться найбільш рясного цвітіння, тоді слід обирати легкі та помірно зволожені. Якщо ґрунт дуже бідний, все ж краще проводити підживлення комплексними мінеральними добривами. Аквілегія досить посухостійка, однак коли тривалий час немає опадів, все ж краще полити рослини. На одному місці аквілегія може рости 5-6 років.

Низькорослі види використовують в альпінаріях. Вищі — у групових посадках з іншими багаторічниками. А ще їх легко висушити, тому часто вирощуються квіти для створення сухих композицій.

Хоста

Хочеться додати зелені? Тоді ідеальним варіантом буде хоста, яка підходить для ділянок у тіні. Зверніть увагу під час вибору сорту, що деякі з них більше люблять сонячні ділянки, хоча переважна більшість все ж добре ростуть у півтіні та тіні.

Ці багаторічні рослини невибагливі у догляді. Прополювання, поливи, підживлення — ось і все, що потрібно, щоб хоста роками росла на одному місці і пишніше розросталася.

Висаджують хосту для прикрашання бордюрів, пристовбурних кіл дерев, для обрамлення межі газону. Великі поодинокі кущі використовують як акцент на газонах та галявинах.

Астильба

Невибагливий багаторічник для саду, який росте там, де через нестачу освітлення погано приживаються інші культури. А ще ця рослина любить вологу, тому враховуйте це під час вибору місця для астильби. Як тінь для неї може бути стіна будинку, паркан, дерева або високорослі кущі. А якщо поруч є водойма, яка буде підтримувати високий рівень вологості повітря — буде ще краще.

Традиційний сусід астильби на ділянці — хоста. Також її використовують у змішаних багаторічних клумбах як середньої висоти рослину поруч із ґрунтопокривними та більш високими рослинами.

Щоб підвищити декоративність рослин, можна застосовувати добриво Авангард NPK + M/E Квіти, трави протягом вегетації. Позакореневі підживлення проводять кілька разів за сезон, не потрібно чекати, поки з’являться візуальні ознаки нестачі елементів живлення. Добриво підходить для декоративних рослин, квітів, газону.

Рослини для сонячного саду

А що ж обрати для сонячної ділянки? Багато декоративних рослин люблять сонце, однак не всі здатні витримувати посуху. Тому пропонуємо таких кілька невибагливих декоративних рослин для саду.

Очиток

Седум, очиток, заяча капуста — ця рослина має не одну назву. Але не в цьому її особливість. А в тому, що не всі рослини здатні витримувати спеку та нестачу вологи у ґрунті. А от очиток здатен рости на сонячних ділянках і не потребує особливого догляду. Так, певний полив все ж таки потрібен, однак рослина досить витривала до посухи.

Седум добре поєднується з різними рослинами в саду: декоративними травами, цибулинними квітами. А ще гарний вигляд мають невисокі види очитку в альпінаріях та рокаріях.

Барвінок

Якщо подобаються ґрунтопокривні рослини, що швидко розростаються і утворюють красиві килимки, тоді барвінок — це те, що вам потрібно. Має красиве зелене листя, що добре відтіняє дрібні фіолетові, сині, білі квітки. Квітне барвінок весь сезон аж до осені. Може рости він і в півтіні, однак на сонячних ділянках листя буде більш інтенсивного забарвлення, а квітнути рослина буде рясніше.

Рослина невибаглива, стійка до весняних заморозків, чудовий варіант для створення саду у природному стилі. Часто барвінок сіють разом із іншими невисокими рослинами, щоб створити зелений суцільний килим. Під час посадки кущів чи посіву насіння враховуйте, що барвінок швидко розростається, тому не варто допускати, щоб рослини скупчувалися. Можна поєднати, наприклад, із ломикаменем або седумом.