Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів

Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів

Кожен господар щороку має проблему засилля бур’янів на городі.

Чисті грядки – це візитівка городника, тоді як забур’янені – головний біль та клопіт.

Тож гербіциди для картоплі – це те, що приходить на думку щовесни багатьом, але лякає невідомими наслідками.

Маючи багаторічний досвід вирощування різних овочів на власному городі, я розповім про принцип дії гербіцидів на бур’яни.

Гербіциди для картоплі: з чим борються

Які бур’яни заважають на городі з картоплею? Їхній перелік вражає: осот, пирій, глуха кропива, мишій, чистотіл, щириця, лобода, дика редька, галінсога дрібноквіткова, подекуди ще й хміль та сахалінська гречка. Інколи здається, що кінця краю цим непрошеним рослинам не буде, і городник приречений до кінця своїх днів тільки сапати та перекопувати весь цей рослинний світ.

Якщо ж пожаліти своє здоров’я і не зважати на забур’яненість, ворожі рослини вибиратимуть поживні речовини з ґрунту навколо картоплі, а їхнє листя створюватиме вологість та умови для розвитку грибкових хвороб, наприклад, фітофторозу.

Гербіциди для картоплі: які бувають

  • гербіциди для картоплі: застосуванняЗа часом внесення засоби поділяють на післясходовий гербіцид для картоплі та досходовий гербіцид для картоплі (його використовують до появи сходів культури).
  • За характером проникнення є контактні (діють лише в місці потрапляння на рослину, нові паростки при цьому не страждають) та системні, які потрапляють всередину рослини, рухаються по судинах і поступово уражують усі частини бур’яна разом із коренем.
  • За спектром дії є гербіциди для картоплі суцільної та селективної дії. Перші діють виключно проти однорічних злакових, другі – проти багаторічних дводольних бур’янів. За таким самим принципом розроблені препарати селективної дії, які знищують певні види бур’янів, не впливаючи на інші та не накопичуючись в городніх культурах.

Найпоширенішими є гербіциди для картоплі різних виробників суцільної дії, які буквально «випалюють» всі небажані стебла на ділянці, включно із ягідниками та саджанцями дерев. Їх інколи використовують недосвідчені городники, щоб позбутися бур’янів.

Проте для очищення ділянки картоплі від небажаних рослин достатньо обрати гербіциди для картоплі селективної дії, які не зашкодять городині. Засоби, які пригнічують ріст окремих культур, зазвичай вносять один раз на рік на початку вегетації.

Перевірені засоби захисту картоплі від бур’янів

  • Раджу застосовувати препарати ґрунтової дії Антисапа або Антисапа Ліквід після посадки картоплі на 2-3 день. В такий спосіб нанесений гербіцидний екран не дасть проростати однорічним бур’янам.
  • Для повного знищення багаторічних рослин (пирій, осот, берізка польова) підійде доступний та перевірений часом Антибур’ян. Гербіцид від пирію по картоплі ‒ це теж Антибур’ян. Обробляйте за 10-14 діб до посадки: у нормі 30-50 мл на 2-3 л води на 1 сотку.
  • Гербіциди для картоплі досходові, такі як Гліфовіт Екстра, ефективні при обприскуванні вегетуючих бур’янів до появи сходів культури. Для цього розведіть 20-35 мл препарату на 2-3 л води на 1 сотку.

Найкраще вносити такі гербіциди для картоплі на злегка вологий ґрунт у помірно теплу погоду. Не можна проводити обробку за 3 години до та після дощу, оскільки це погіршить результат.

  • Якщо на грядці є дводольні види бур’янів, після появи сходів за висоти бадилля картоплі до 10 см використовуйте гербіциди для картоплі післясходові Антисапа або Антисапа Ліквід. Розведіть їх на 4-5 л води на сотку. Це надзвичайно ефективні та безпечні для навколишнього середовища препарати.
  • Після сходів картоплі та до цвітіння у гребнях між рядками обробляйте окремо засобами Антипирій або Селеніт (10-20 мл на 5 л води на сотку) проти однорічних та багаторічних злакових видів бур’янів.
  • Також використовуйте Тівітус (2,5 г на 15-25 л води на 5 соток), додаючи прилипач Тандем для подовження дії препаратів. Що таке прилипачі та для чого їх використовують – читайте тут.

Максимальна кількість обробок такими препаратами – один раз на сезон. Після обприскування ґрунту проводити роботи можна через 7 днів. Вітчизняні гербіциди для картоплі екологічно безпечні та у здебільшого сумісні з іншими препаратами проти шкідників на городніх культурах. А як здійснювати обробку – дивіться на відео!

Тож, друзі-городники, використовуйте сучасні напрацювання аграріїв з розумом, полегшуйте собі працю та турбуйтеся про ріст своїх овочів!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.