Блог

Піклуємось про сад

Блог
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Провідний експерт
Детальніше
Блог
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Прилипач – щоб препарати краще діяли
Скільки разів, обробляючи листя винограду розчинами від грибкових хвороб, вам доводилося спостерігати, як рідина швидко стікає і скапує на землю? Якщо до цього додасться ще й вітер, то практично половина препарату стече з рослини. Може, це тому, що листя винограду гладенькі й від нього все відскакує? Але згадайте, ви напевно обприскували і помідори, у яких волохаті листочки, і розчини так само стікали і майже не контактували з рослиною.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як позбутися від мурах: на городі, вдома, в саду
Чи знаєте ви, що деякі види мурах мають цілі «ферми» з попелицею, виділеннями якої й харчуються, як молоком. Від такого сусідства у господаря справжній головний біль: поїдене листя, ослаблені рослини, зів’ялі квіти, і як наслідок – втрата врожаю. Як позбутися мурах на городі та як вивести їх із дому, якщо вони й там не дають вам спокою?
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Щеплення дерев – як отримати різні сорти на одному дереві
Коли та як прищеплювати дерева в саду – улюблена тема бесіди у садівників-початківців. Мене з братом батько навчив цьому ще в дитинстві. Повірте, спостерігати, як приживається нова гілка на дереві – одна з найбільших втіх господаря. Щеплення садових дерев роблять для того, щоб на дикоростучому, несортовому дереві виростити сортове або на одному сортовому дереві мати гілки іншого сорту та отримати від них урожай. Існують різні способи щеплення: окулірування, копулювання, щеплення гілкою в крону, у стовбур або пеньок.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Боротьба зі шкідниками в саду
Шкідники саду – головний біль кожного садівника. Якщо хвороби можна попередити та вилікувати, то листовійка, довгоносик, попелиця, мурахи, короїд, склівка запросто переселяться із сусіднього саду, навіть якщо до цього ви від них обробили всі свої дерева. Захистити сад можливо, якщо підійти до проблеми комплексно.
Відразу зауважу, що обприскування попелом, мідним купоросом, сечовиною не настільки ефективно в боротьбі з комахами, як хотілося би. Липучі приманки для комах також не в змозі захистити весь сад від шкідників, але зменшують їхню кількість на окремих деревах.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Догляд за садом: які роботи необхідні деревам
Мене завжди дивувало, що деякі сільські мешканці не замислюються про догляд за плодовими деревами. Наче вважають, що полив, обробка, мульчування дерев – зайві клопоти, достатньо побілити стовбури та обрізати сухі гілки. А от міські жителі, вивчаючи садівництво з нуля, мають неабиякі успіхи в цій справі.
Нижче в статті я розповім про основні етапи догляду за садом, починаючи з ранньої весни до пізньої осені.
Провідний експерт
Детальніше

Дбаємо про сад: правильний догляд за деревами
Як доглядати за садом – посадка, вирощування плодових дерев

Дачну або присадибну ділянку важко уявити без плодових дерев. Догляд за садом, вирощування рослин має ряд особливостей, які необхідно враховувати під час проведення садових робіт. Хочеться, щоб дерева не тільки створювали приємну тінь і прохолоду, а й давали щедрий урожай. Адже фрукти – основне джерело вітамінів, корисних мінералів для організму людини.
Догляд за деревами повинен бути своєчасним, регулярним, відповідати агротехнічним вимогам. Садівники-початківці не завжди приділяють належну увагу вирощуванню саду. Доглядаючи за молодими садовими культурами, застосовують способи і методи, які використовуються лише для підтримки родючості дорослих рослин. Чого робити вкрай не рекомендується. Або ж догляд за садом відбувається лише навесні, а в інші сезони садівники обмежуються поливом.
Як доглядати за садом? Коли висаджувати саджанці, здійснювати щеплення, проводити обробку засобами захисту, як лікувати захворювання і боротися зі шкідниками? Яким має бути догляд за деревами, розкажуть експерти спілки “Аптека садівника”.

Догляд за садом – поради “Аптеки садівника”

Ми створили спеціальний розділ, присвячений вирощуванню фруктових насаджень. Поради досвідчених садівників розкажуть, як доглядати за садом, щоб роботи не були виснажливими і давали чудовий результат, у вигляді щедрого врожаю плодів.
Із матеріалів у даному розділі ви дізнаєтеся:

  • як позбавитися мурашок на ділянці;
  • обробка рослин від шкідників і хвороб;
  • щеплення – способи отримання різних сортів на одному дереві;
  • для чого необхідно формувати крону, проводити обрізку гілок;
  • які роботи проводити залежно від пори року;
  • внесення добрив в ґрунт;
  • полив, прополка бур’янів;
  • посадка, пересадка саджанців.
Відзначимо, що особливу увагу необхідно приділяти молодим рослинам. Своєчасний догляд за деревами допоможе саджанцям вкорінитися і давати гарний врожай у наступні сезони.

Догляд за деревами в саду – садівники-експерти діляться досвідом

Досвідчені садівники готові поділитися секретами та напрацюваннями, як доглядати за садом. Отримати корисну інформацію ви можете з наших матеріалів, підготовлених саме з цією метою. Не знайшли відповіді на питання? Зверніться до наших експертів, скориставшись формою зворотного зв’язку або зателефонувавши на гарячу лінію – 0 800 301 401. Звертайтеся, ми завжди раді допомогти!