Блог

Яблуня

Блог
Сорти яблунь: улюблені дерева на десятиліття
Яблуні в саду дають урожай протягом півстоліття, а першими плодами починають радувати вже на 3–4-й рік після посадки. Сорти яблук, поширені в Україні, здебільшого зимові, бо забезпечують нас вітамінами до наступного врожаю. Нижче в статті я розповім про кращі сорти яблунь і за якими характеристиками треба обирати дерева.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Зберігання яблук: всі секрети свіжих фруктів
Кожен садівник, який вирощує яблуні, може впевнено розповісти, як зберігати яблука на зиму. Але я з досвіду знаю, що чимало господарів допускають дрібні помилки в зберіганні та втрачають частину врожаю фруктів.
Пам’ятайте, що успіх зберігання яблук великою мірою залежить від термінів збору врожаю та акуратного зривання плодів з дерева. Вважається, що яблука, зірвані на 3–5 днів пізніше оптимального терміну (тобто більш стиглі), зберігаються на 2–3 місяці менше! Надто зелені, рано зірвані яблука теж довго не зберігаються.
Як же збирати врожай зимових сортів яблук, щоб вони долежали до весни і навіть більше (до 9 місяців)? Про це в статті далі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби яблунь
Яблуня посідає почесне місце у саду кожного господаря ще з давніх давен. Проте вона часто піддається атаці різних хвороб, і щоб отримати щедрий врожай, необхідно постійно оглядати свої рослини й оперативно реагувати при появі перших симптомів.
Нижче в статті я розповім про найбільш поширені хвороби яблуні, включаючи хвороби кори яблунь.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Лікбез про хвороби дерев яблуні: чому скручуються листки у яблуні
Навіть досвідчений садівник не завжди знає, від чого листя яблуні скручується човником, що вже казати про початківців. Дуже прикро таке спостерігати на особливо цінних сортах. Листя яблуні скручується, а незабаром засихає, що погано впливає на врожайність.
Давайте розберемося з причинами, чому так відбувається і як можна вилікувати дерево.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники яблуні: боротьба за урожай
Плодожерка, листовійка, попелиця, щитівка, короїд на яблуні… Це лише невеличкий перелік шкідників, які завдають величезної шкоди деревам у саду, інколи позбавляючи нас половини або всього врожаю.
Садівники вважають боротьбу зі шкідниками основною роботою з догляду за яблунями. Та не всі знають, коли та чим правильно оброблювати дерева від шкідників. Нижче у статті я розповім, як позбутися небажаних комах.
Слід знати, що плодові дерева мають як спільних шкідників, так і притаманних лише певному виду рослини. То яких же комах-шкідників можна побачити здебільшого на яблуні?
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Щеплення яблуні: основні прийоми
Знаючи, як правильно щепити яблуню, можна братися до щеплення інших дерев у саду. Якщо ви хочете виростити новий сорт вже на наявному дереві або покращити стійкість яблуні до хвороб, щеплення – найкращий спосіб цього досягти. Коли та як щепити яблуню? 
Найкраще приживляються прищепи навесні. Для весни добре підійде щеплення живцями – частинами визрілих торішніх гілочок. Влітку в липні раджу щеплення вічком – окулірування. Взимку, в січні, можна щепити живцями на одно-дворічних викопаних підщепах для отримання нових саджанців. 
Щеплення яблуні восени не проводять.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Посадка яблуні навесні та восени
Як правильно посадити яблуню, здається, вчити нікого не треба. А що? Викопав собі яму, посадив, полив і чекай три-чотири роки на перший врожай. Та часом навіть досвідчені садівники роблять помилки й деревця повільно приймаються, погано ростуть, так що скуштувати перше яблучко все ніяк не вдається.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обробка яблунь навесні: обприскування від шкідників та хвороб
Коли ви замислюєтесь, як і чим обприскувати яблуні, пам’ятайте, що це залежатиме від фази росту дерева. За правилами промислового вирощування, яблуні обприскують до 11 разів за сезон, бо це дерево атакують багато шкідників та хвороб: попелиця, плодожерка (гусінь), парша (сірі «веснянки» на плодах), плодова гниль, борошниста роса (білі плями на листі) тощо. Буває таке, що в деякі роки навесні крона рясно вкрита цвітом, а ось восени на дереві залишається лише 10 яблучок. Це знайомо всім садівникам, але багато хто вважає, що винувата погода, мовляв, яблука обсипались через спеку. Насправді у спеку активізуються шкідники, а дощова погода – рай для розвитку хвороб. Тож не стільки погода винувата, як треба вчасно обробляти яблуні від можливих проблем.
Провідний експерт
Детальніше

Все про яблуню – садівництво, вирощування, догляд
Садівництво яблуні – поради досвідчених садівників

Важко уявити сад без дерев яблуні. Яблучне цвітіння настільки прекрасне, що милуватися ним можна безкінечно, а плоди – ароматні, соковиті та багаті на вітаміни. Садівництво яблуні вимагає правильного підходу і постійного догляду за деревами. Це дозволить збирати хороший урожай плодів, які відмінно будуть зберігатися до наступної весни.
При посадці молодого деревця необхідно враховувати склад ґрунту, особливості вирощування яблуні в різних кліматичних зонах, правила обрізки і омолодження крони, полив, захист від бур’яну, шкідників, хвороб. Як виростити яблуню і правильно доглядати за фруктовими деревами, розкажуть досвідчені садівники спілки “Аптека садівника”.

Як виростити яблуню та збирати щедрий урожай плодів

Ми створили спеціальний розділ, присвячений садівництву яблуні. У даній рубриці дачники діляться порадами з молодими садівниками, розповідаючи все про яблуню та розкриваючи секрети правильного догляду за плодовими деревами. Публікації в розділі присвячені наступним темам:

  • обробка дерев навесні – коли проводити обприскування від шкідників і захворювань, які засоби захисту застосовувати; 
  • щеплення – як правильно виводити нові сорти, поширені способи щеплення, коли не рекомендується прищеплювати дерево;
  • види яблунь – садівництво окремих сортів;
  • посадка саджанців навесні та восени – коли планувати висадку, в який ґрунт краще висаджувати молоді деревця;
  • весняна та осіння обрізка – коли краще обрізати гілки, як сформувати крону;
  • особливості підгодівлі добривами;
  • система поливу.
Дотримуючись практичних рекомендацій як виростити яблуню, якими діляться наші експерти, ви зможете кожного сезону збирати чудовий урожай ароматних корисних фруктів.

Вирощування яблуні – садівництво без складнощів від “Аптеки садівника”

На вашій садовій ділянці ростуть яблуні, але ви не знаєте, як правильно за ними доглядати? Заходьте на сайт та поставте питання нашим експертам через форму зворотного зв’язку або зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0 800 301 401. Наші консультанти дадуть практичну пораду та допоможуть розв’язати вашу проблему. Залишайте коментарі до кожної зі статей, діліться секретами успіху, розповідайте про проблеми, з якими довелося зіткнутися, і методи їх вирішення. Звертайтеся, ми завжди раді допомогти, щоб садівництво яблуні приносило високий урожай!