Блог

Горіх

Блог
Обираємо золоті сорти горіхів
У світі вирощують різні види горіхів залежно від клімату. Волоські горіхи посідають друге місце за популярністю після арахісу (хоча технічно арахіс не горіх). В Україні горіхові сади з недавнього часу стали справжньою золотою жилою, бо з одного дерева можна зібрати понад 100 кг урожаю, а ціна на горіхи стабільно висока. У нашій країні вирощують стільки ж горіхів, як в усіх європейських країнах разом взятих.
До речі, 90% цієї продукції походить із домогосподарств, але скуповують її за низькою ціною через різносортність. Тому найкраще садити найкращі сорти горіхів великоплідних із тонкою шкаралупою та солодким смаком. Низькорослі сорти горіхів привертають увагу садівників завдяки простоті догляду та швидкому отриманню урожаю. Сорти горіхів, які утворюють плоди у перші роки після посадки, називають скороплідними.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби волоського горіха: про що говорять чорні плями
Чи не найчастіше питання від садівників – чому чорніє горіх? Але перш ніж на нього відповісти, важливо розібратися, якого виду виникли плями, коли і як вони з’явилися. Хвороби волоського горіха дуже поширені, оскільки через висоту й обсяг крони старі дерева роками не обробляються – ось і стають розсадниками хвороб для молодших дерев. Боронь вас Боже спилювати горіхи через такі дрібниці, як хвороби! Нижче в статті я розповім, як впоратися з хворобами горіха. Більше про вирощування волоських горіхів можна прочитати тут.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як посадити волоський горіх
Ось у моїх сусідів ростуть старі високорослі дерева волоських горіхів, які тінять не лише половину сусідської ділянки, але й 20 метрів мого городу. Сусіди були б раді посадити щось нове, тому постійно запитують про хороші сорти горіху і про те, як правильно висадити горіх.
Садити можна двома способами: посадкою горішка або купованого саджанця.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Вирощування горіхів: що треба знати про садових гігантів
Як виростити горіх так, щоб отримати максимальний врожай? Таке запитання доводиться чути від молодих садівників, яких цікавить прибутковість цієї культури. Тут успіх залежить від сортів, які ви збираєтесь висаджувати. Вирощування волоського (грецького) горіха передбачає декілька правил.
Крона класичних сортів виростає заввишки до 15 метрів, отже під час посадки важливо подумати, куди падатиме тінь. Центральний корінь може сягати до 10 м, однак основна маса коренів зосереджена на глибині до півметра. Волоський горіх не любить, якщо поблизу проходять ґрунтові води. Також під горіхом практично не ростуть овочі й трави через специфічні речовини, які виділяє рослина.
Серед садівників, які вирощують горіхи для продажу, популярні такі великоплідні сорти: Бомба (Молдова) – ядро до 30 г, Буковинська бомба – до 20 г. Прикарпатський – до 20 г, Велетень – 10 г, Рясний – 12 г, Урожайний –11 г, Ідеал – 12 г, плодоношення яких починається на 4–5 рік.
Провідний експерт
Детальніше

Дерево горіх – як виростити і збирати щедрий урожай плодів
Як проростити горіх – дерево віддячить за ретельний догляд

Волоський горіх – дерево життя. Так гордо і піднесено величають цю рослину, адже його плоди – джерело вітамінів, мінералів, ефірної олії, клітковини. Незважаючи на те, що ядра містять до 70% жиру, це насичені, корисні для організму людини жири. Горішки підвищують імунну систему, використовуються для профілактики захворювань серця і судин, покращують працездатність організму в цілому. Але корисні не лише ядра: широко використовуються і листя, і деревина. Завдяки корисним властивостям, дерево горіх бажають посадити і виростити на садовій ділянці багато дачників-садівників. У першу чергу, успіх залежить від сорту, який ви плануєте вирощувати. Культура вимагає своєчасного і правильного догляду, адже дерево дуже чутливе до посухи та сильних морозів. Лише дотримуючись правил агротехніки, ви зможете зібрати рясний урожай плодів.
Як виростити горіх, ефективно проводити профілактичні роботи для боротьби з хворобами, які вражають дерево, і збирати щедрий урожай? Про все це розповість спілка “Аптека садівника”. Ми зібрали рекомендації досвідчених дачників-садівників, які допоможуть розібратися у всіх тонкощах догляду за культурою.

Як виростити горіх – садівництво на “5+”

У розділі розміщено інформацію, з якої ви дізнаєтеся:

  • як проростити горіх – дерево краще вирощувати з горішків або саджанців, які препарати використовувати для стимуляції росту і розвитку культури на ранніх етапах, коли здійснювати висадку;
  • правила щеплення для виведення нових сортів;
  • система поливу насаджень;
  • як формувати крону, коли обрізати гілки;
  • профілактика захворювань.
Запам’ятайте: правильний і своєчасний догляд за насадженнями дозволить щорічно збирати крупні поживні плоди.

Як виростити горіх – корисні поради від “Аптеки садівника”

Якщо ви не знаєте, з чого почати садівництво горіха, поставте питання нашим садівникам. Вони допоможуть вирішити проблему і дадуть слушну пораду, як виростити горіх. Звернутися за допомогою можна, зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 301 401, надіславши повідомлення через форму зворотного зв’язку або описавши проблему в рубриці “Запитати експерта”. Залишайте коментарі до статей: ваші напрацювання можуть допомогти не одному садівникові-початківцю.
Звертайтеся, будемо раді допомогти та поділитися досвідом у галузі садівництва!