Блог
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Провідний експерт
Детальніше
Блог
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Прилипач – щоб препарати краще діяли
Скільки разів, обробляючи листя винограду розчинами від грибкових хвороб, вам доводилося спостерігати, як рідина швидко стікає і скапує на землю? Якщо до цього додасться ще й вітер, то практично половина препарату стече з рослини. Може, це тому, що листя винограду гладенькі й від нього все відскакує? Але згадайте, ви напевно обприскували і помідори, у яких волохаті листочки, і розчини так само стікали і майже не контактували з рослиною.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як позбутися від мурах: на городі, вдома, в саду
Чи знаєте ви, що деякі види мурах мають цілі «ферми» з попелицею, виділеннями якої й харчуються, як молоком. Від такого сусідства у господаря справжній головний біль: поїдене листя, ослаблені рослини, зів’ялі квіти, і як наслідок – втрата врожаю. Як позбутися мурах на городі та як вивести їх із дому, якщо вони й там не дають вам спокою?
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Щеплення дерев – як отримати різні сорти на одному дереві
Коли та як прищеплювати дерева в саду – улюблена тема бесіди у садівників-початківців. Мене з братом батько навчив цьому ще в дитинстві. Повірте, спостерігати, як приживається нова гілка на дереві – одна з найбільших втіх господаря. Щеплення садових дерев роблять для того, щоб на дикоростучому, несортовому дереві виростити сортове або на одному сортовому дереві мати гілки іншого сорту та отримати від них урожай. Існують різні способи щеплення: окулірування, копулювання, щеплення гілкою в крону, у стовбур або пеньок.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Боротьба зі шкідниками в саду
Шкідники саду – головний біль кожного садівника. Якщо хвороби можна попередити та вилікувати, то листовійка, довгоносик, попелиця, мурахи, короїд, склівка запросто переселяться із сусіднього саду, навіть якщо до цього ви від них обробили всі свої дерева. Захистити сад можливо, якщо підійти до проблеми комплексно.
Відразу зауважу, що обприскування попелом, мідним купоросом, сечовиною не настільки ефективно в боротьбі з комахами, як хотілося би. Липучі приманки для комах також не в змозі захистити весь сад від шкідників, але зменшують їхню кількість на окремих деревах.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Догляд за садом: які роботи необхідні деревам
Мене завжди дивувало, що деякі сільські мешканці не замислюються про догляд за плодовими деревами. Наче вважають, що полив, обробка, мульчування дерев – зайві клопоти, достатньо побілити стовбури та обрізати сухі гілки. А от міські жителі, вивчаючи садівництво з нуля, мають неабиякі успіхи в цій справі.
Нижче в статті я розповім про основні етапи догляду за садом, починаючи з ранньої весни до пізньої осені.
Провідний експерт
Детальніше

Все про садівництво в Україні: “Аптека садівника” ділиться досвідом
Садівництво України: правильний догляд за садом = запорука відмінного врожаю

Окрасою будь-якої дачної ділянки або приватного будинку є сад. Плодові дерева, ягідні кущі стали невід’ємними жителями саду та місцем, де можна відпочити душею. Крім того, власна садова ділянка – найкраще джерело вітамінів, а садівництво – відрада для душі багатьох дачників.
Щоб забезпечити високий урожай фруктів, догляд за садом взимку, навесні і в інші періоди року повинен бути регулярним і технічно правильним. Адже чим більше приділяється уваги і турботи зеленим насадженням, тим краще вони ростуть, розвиваються і плодоносять. Які процедури необхідно проводити, щоб садівництво навесні і в інші сезони було правильним? Коли висаджувати саджанці? Як боротися зі шкідливими організмами, хворобами? З чого починати садівництво для початківців?
Все про садівництво в Україні ви дізнаєтеся із корисних публікацій, які підготувала спілка “Аптека садівника”.

Садівництво в Україні – що необхідно знати про вирощування плодових дерев

Ми створили спеціальний розділ, в якому досвідчені садівники діляться досвідом щодо садівництва окремих сортів дерев, особливостей обробітку ґрунту перед посадкою культур, обрізки, щеплення і поливу.
Дотримуватися правил вирощування, догляду за садом повинні не тільки власники великих ділянок, а й дачники, у яких зростає одне-два фруктових дерева. Садівники-новачки часто помиляються, думаючи, що інтенсивне садівництво, особливо за молодими деревами, необхідне тільки навесні. Рослина росте безперервно і постійно потребує турботи, незалежно від пори року.
Садівництво – не така проста справа, як здається на перший погляд. Досвідчені дачники-садівники підготували ряд рекомендацій, які повинні допомогти виростити розкішний сад, який стане окрасою присадибної ділянки. Статті присвячені наступним питанням:

  • обробка дерев засобами захисту рослин від захворювань і шкідників;
  • способи отримання різних сортів;
  • посадка і пересадка дерев;
  • полив і обрізка.
Із матеріалів ви дізнаєтеся, яким має бути садівництво персика, груші, яблуні, вишні й черешні, абрикоса, горіха, сливи і ін., щоб культури регулярно плодоносили.

Інтенсивне садівництво України – корисні поради від експертів

Садівництво України дуже розвинене та популярне. Тому садівники-експерти охоче діляться своїми досягненнями і дають поради початківцям по догляду за садом. Якщо ви не знайшли необхідної інформації на сайті, завжди можна поставити питання через форму зворотного зв’язку, або залишивши коментар до публікації. Крім того, ви можете зателефонувати за телефоном гарячої лінії 0800 301 401 або описати проблему в рубриці “Запитати експерта”. Звертайтеся, будемо раді допомогти, щоб садівництво приносило одне задоволення!