Блог

Морква

Блог
Шкідники моркви: як захистити коренеплоди
Щороку через суттєві затрати на захист моркви від хвороб та шкідників вона стає все дорожчим овочем на прилавках. Безумовно, в різних регіонах України ситуація різниться: є області, де морква щороку дає високі врожаї, але більшості господарям все-таки доводиться поборотися за кожен коренеплід. І в цій битві важливо знати, як захистити моркву від шкідників.
Говорячи про моркву, ми насамперед говоримо про коренеплоди, тому найбільшої шкоди завдають саме ґрунтові шкідники. Втім, деякі шкідники на моркві раді поласувати й соковитим бадиллям, тому дуже важливо проводити і профілактичні обробки.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Сорти моркви: для літа та зими
Морква – незамінний овоч на нашому столі завдяки відмінному смаку та корисним властивостям. Тому для господарів завжди актуально знати про найкращі сорти моркви для зберігання й споживання влітку. Адже всім хочеться, щоб коренеплоди виросли солодкі, великі і гарно зберігались.
Нижче в статті я розповім про високоврожайні сорти моркви як для зберігання, так і для того, щоб ними влітку, в червні-липні, могли поласувати діти. Які б сорти моркви в Україні ви не сіяли, в нашому кліматі вони встигають до морозів набрати потрібну масу. Дотримуйтесь при цьому важливої умови щедрого врожаю – не сійте насіння в надто кислий ґрунт.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Посів моркви восени та навесні

Морква – незамінний овоч у багатьох стравах на нашому столі і насамперед незамінний із точки зору здорового харчування. Як правильно сіяти моркву, щоб отримати хороший врожай, адже не всім господарям це вдається?

Щоб посів моркви приніс результати, важливо знати, на якому ґрунті та завдяки яким добривам її коренеплоди добре ростуть.

Провідний експерт
Детальніше

Вирощування моркви – особливості догляду за культурою
Все про моркву – як виростити культуру і зібрати щедрий урожай

Хто не любить поласувати солодкою, соковитою, багатою на вітаміни морквою? Напевно, таких людей дуже мало, адже всі знають про її корисні властивості. Крім того, овоч дуже популярний у кулінарії, тому став незамінним на кожному столі.
Якщо у вас є городня або дачна ділянка, то з приходом нового сезону актуальним стає питання: як виростити моркву? Щедрий урожай культури – це результат правильної агротехніки. Вирощування моркви вимагає особливого підходу, адже підземна красуня дуже вимоглива до світла і родючості ґрунту. Коренеплід буде гарно рости лише за умови, що ви створите оптимальні умови для культури.
Поради з теми “як виростити моркву” ви знайдете на сайті спілки “Аптека садівника”. Ми створили спеціальний розділ, в якому зібрали корисні рекомендації з вирощування моркви від досвідчених городників. Дотримання вимог агротехніки допоможуть насолодитися овочами в сезон і зробити хороший запас на зиму.

Вирощування моркви: корисні поради від “Аптеки садівника”

Багато городників-початківців помилково думають, що морква не вимагає особливого догляду. Але тоді виникає питання: чому в одних коренеплоди великі, рівні й солодкі, а в інших – маленькі, покручені й несолодкі. Весь секрет якраз і полягає в своєчасному догляді.
Щоб вирощування моркви було правильним, а догляд за культурою – своєчасним, ми підготували ряд публікацій, із яких ви дізнаєтеся:

  • як правильно підібрати місце для висадки посівного матеріалу;
  • якими препаратами обробляти грунт, щоб прискорити проростання плодів;
  • які сорти вибрати і коли їх краще садити, щоб сходи не перемерзли;
  • особливості передпосівної обробки насіння;
  • проріджування сходів для збору великих коренеплодів;
  • полив і підгодівля саджанців – які добрива використовувати, коли їх краще вносити;
  • боротьба з бур’янами, шкідниками та хворобами.
Як виростити моркву та зібрати хороший урожай: секрети городників

Наші фахівці завжди готові допомогти, якщо у вас виникли труднощі, пов’язані з доглядом за культурою. Якщо необхідні роботи будуть проводитися своєчасно, то вирощування моркви буде приносити тільки задоволення та відмінний урожай по закінченню сезону.
Все про моркву – особливості вирощування, поливу, прополки та ін. – ви можете запитати у досвідчених городників, скориставшись рубрикою “Запитати експерта” або залишивши повідомлення через форму зворотного зв’язку. Діліться своїми секретами та досягненнями в коментарях до статей, приєднуйтесь до обговорень.